evde pizza yapimi

hamuru en kolay nasil yapabilirim?
firindan hazir ekmek hamuru alsam olur mu?

sosa ne koyuyorsunuz?

tesekkurler

Ben hamuruna süt de ekliyorum biraz gevrek oluyor. Fırından ekmek hamuru da olur ama. Sosunu mevsim domatesinin rendesi, fesleğen, zeytinyağı,tuz ve salça ekliyorum.

  • Amaranta ursula  (19.01.23 20:39:29)
fırın hamuruyla olur fakat evde hamur tutmak ve açmak da kolay, ben bu işi zor sanıyordum

sosu için elinde domates, domates rendesi, yazdan hazırlanmış sos domates, salça ne varsa onla olur, ben bu sosa zeytinyağı, rendelenmiş sarımsak, kuru fesleğen de ekliyorum

Youtubeda bir sürü video var evde hamur hazırlayan da ekmek hamuru kullanan da
  • freebird5406_2  (19.01.23 20:41:00 ~ 21:07:08)
Fırından alırsan çok zahmetsiz çok kısa sürede ve çok daha ekonomik olur.

  • etna  (19.01.23 21:14:52)
Ev tipi firinlarda yuksek isi olnadigi icin daha uzun surede pisiyor bu yuzden de kuruyor.

Bu yuzden cok islak bir hamur yapman lazim. Un su cok az zeytinyagi maya disinda bir seye gerek yok.

Evde pizza guzel olabilen bir sey degil o yuzden firindan hamur al gec bence.
  • another satisfied lover  (19.01.23 21:42:33)
fırın taşı gibi ürünler kullanılabilir
ayrıca youtube'da meşhur bazı yabancı videoları izleyebilirsiniz, malzemeler de kolayca bulunuyor.
un pizza için özel hazırlanmış olmalı
hamuru uzunca süre dinlendirin, en az 24 saat
  • edaddy  (19.01.23 22:12:41)
En kolaydan kastınız biraz da çabukluk ise fırından hazır hamur olur tabii ki.

Sos için de en kolayı evinizdeki salçayı biraz su ile açın önce. Daha sonra içine sevdiğiniz baharatlardan ve zeytinyağı koyun. Bitti.

Pizza evde de çok güzel olabilen bi şey.
  • invictae  (19.01.23 23:12:41)
Hazır lavaş üzerine yapıyorum ben güzel de oluyor

  • mirty  (20.01.23 13:18:54)
pizza unu ve sosu satılıyor.

  • gabe h coud  (20.01.23 14:15:09 ~ 14:15:48)