Çayı termosta bekletmenin zararı var mı?

Çay olduktan sonra termosa doldurup 3 saat içinde içiyorum. Hem içinde çay yaprağı olmadığı için derlenmesi devam edip acı olmuyor, hem de dogalgaz 3 saat yanmıyor. Termosta beklemesinin bilmediğim bir sakıncası var mı?

termosun var oluş amacı çayı üç saat sonra içebilmek değil mi zaten? bir şey olmaz. yani bir günde olmayacağına emin gibiyim de 10 gün sonra içmezdim. zaten soğumuş olurdu.

  • bohr atom modeli  (19.01.23 01:49:46)
sıkıntısı olmaz ama çay seven biri bunu kendine yapmaz. günde en az 10 bardak çay içen biri olarak termosta beklettiğim çayın tat ayrımı bariz belirgin oluyor. sanki çay bir yere su bir yere gitmiş gibi, homojen bir tat olmuyor.

  • bisorumvargaliba  (19.01.23 03:07:40)
@bohr 10 gün değil 10 saat sonra bile çay çoktan bayatlamış oluyor

@bisoru bir miktar bana da farklı geldi ama yine güzel, bariz bir fark görmedim
  • havadakarada  (19.01.23 08:24:17)
ben bunu sabahları yapıyorum. tek başıma olduğum için 3-4 bardaklık çay demliyorum sonra onu termosa koyuyorum. çayın da köpeğiyimdir, termosun kaliteli ve iyi temizleniyorsa hiçbir şey olmaz. tadı da değişmez.

ama kötü bir termos bir de üstüne kötü temizlendiyse o çaydan hayır gelmez.
  • teritori  (19.01.23 09:05:16)
çayın tadı az da olsa değişir, senin için sorun yoksa zararı yok

çay yaprakları demlenmiyor fakat içinde tanen dediğimiz şarapta kahvede çayda tada etki eden daha küçük parçacıklar var
  • freebird5406_2  (19.01.23 10:01:12)
Hiç bişey olmaz, yani hiç bir şey derken mikron düzeyde bir zararı varsa da termosun yapıldığı maddeden dolayı, o maddeler hayatımızın her alanında zaten. Termosa özel bir durum değil.

Yalnız termosa doldurmadan önce, içine biraz sıcak su koyup bi çalkalayın termosu, iç cidarları ısınsın, çay çabuk soğumaz bu sayede.
  • John Bloor  (19.01.23 10:06:29)
o çayı asit olur termosu deler en iyisi 2 saatte bitirmeye calıs

  • koela  (19.01.23 11:00:05)