araç değer kaybına başvuran var mı?

ekim ayında küçük bi kazaya karıştı aracım. 24bin fatura çıktı sanırım 3-4bin değer kaybı gözüküyor. avulata vekalet vermek için işi gücü bırakıp noterde 2 saat sıra bekleyip bide üzerine 490 lira vekalet ücreti ödemem gerekiyor. kendim de karşı tarafın sigortasına başvurabiliyomuşum buldum dilekçe örneği falan hepsini hazırladım ama sigorta ödeme yapmazsa yine dava açılması gerekiyomuş vs. sonuç çıkacağı da kesin değil çıksa bile en az 6-7 ay sürüyomuş. değer mi uğraşmaya bişey çıkar mı sizce?

noterde 2 saat sıra beklendiğini hiç görmedim. numaratörden sıra alınca 5-10dk sonra sıra geliyor.

  • sert siyah krom  (18.01.23 17:00:43)
hocam değer kaybı için karşı tarafın sigortasına mail atman yeterli istenen belgelerle. onlar ücreti yatırıyorlar
ekspertiz raporu
ruhsat
kaza resimleri
tamir faturası
kaza raporu
iban
dilekçe

hepsini ekle gönder. genelde degerkaybi@xxx.com tarzı bi mailleri olur. ödedikleri tutarı beğenmezsen o zaman avukatlık olur.
  • jelly bear  (18.01.23 17:09:55)