[]

Farklı Şehre İkametgah Aldırırken Gidilecek Nüfus Müdürlüğü Hk.

A şehrinde yaşarken ikametgahımı seçim dönemi bulunacağım B şehrine şimdiden aldırmam gerekiyor (3 ay kuralından dolayı). İkametgahımı aldıracağım ilçe nüfus müdürlüğüne gitmek zorunda mıyım yoksa buradaki müdürlükten de halledebilir miyim?

not: e-devlet üzerinden adres bildirimi yapamıyorum yurtta kaldığım için


 
Online yapamıyorsanız yeni taşınacağınız yerin Nüfus Müdürlüğü'ne gitmek zorundasınız diye biliyorum.
Başka yerdeki müdürlüğe gitmeniz işe yaramıyor olmalı.

Sebebini hatırlamadığım şekilde böyle bir işim olmuştu, memur demişti ki "Biz diğer ilçenin müdürlüğünün kayıtlarını değiştiremeyiz. Her müdürlük kendi kayırlarını değiştirebilir" Bu söylediği teknik bir sebep miydi, etik bir gerekçe miydi hukuki bir durum muydu yoksa beni başından savmak için bahane miydi bunu bilemiyorum.
  • michael_knight  (18.01.23 16:51:05) 
Herhangi bir nüfus müdürlüğünden yapabiliyor olmanız lazım. Ama taşıyacağınız konut dolu ise o konutta yaşayan biri işe gitmelisiniz


  • elorelia  (18.01.23 19:44:43) 
Ayrıca, ikametinizi aldıracağınız hanede birisi ya da birileri yaşıyorsa eğer,e devletten onay vermesi gerekiyor diye biliyorum. Yoksa herkes kafasına göre yer değiştirir.


  • el conquerador  (18.01.23 19:47:51) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.