TV Yayınlarını kaç desibelde izliyorsunuz?

Biraz değişik bir soru olduğunun farkındayım ama özellikle apple Watch kullanıcıları ya da telefonunda desibel uygulaması vs olan kişiler bu konuda beni aydınlatabilirse çok sevinirim.

Olay şu koklear implant ameliyatı olduğumdan beri ses yükseklik algım pek kalmadı. mesela eskiden metrodayken yüksek sesten rahatsız oluyorken şimdi cihaz otomatikmen gereksiz yüksek ses olan koşulları ayarlıyor.

Saatten genel olarak takip ettiğim itibari ile 55-56 desibel ses seviyesinde izliyorum konuşmalı programları.
şu an eurosportsta bilardo maçı izliyorum ses seviyesini 45 db civarına çektiğimde anlamakta zorlanıyorum.

mesela jamie Oliver'ın yemek programı gibi programları izlediğinizde ses seviyesi kaç desibelde sizin için rahatlıkla anlaşılabilir. hale geliyor?

Ona göre kendimi geliştirmeye çalışacağım, gerekiyorsa sesi kısacağım...

telefonum iphone değil ama uygulama indirip denedim

kaan kural ile inan özdemir in karşılıklı sohbet gibi nba yorumları yaptığı program ortalama 50db çıktı

ikinci olarak da aynı programı uykuya dalarken dinlemeyi sevdiğim ses seviyesine getirdiğimde 40db çıktı

deneme yaptığım sohbet
youtu.be
  • freebird5406_2  (17.01.23 22:35:14 ~ 18.01.23 03:52:27)
@ freebird5406_2 çok teşekkür ederim. hiç üşenmeyip şimdi o programı açıp deneyeceğim. genel itibari ile konuşmayı yakalamada normal ses seviyesine yaklaşmış gibiyim. Sevindim.

  • denizgonen  (17.01.23 22:38:37)