[]

Bodrum katta ev almak hk

Artıları eksileri nelerdir?

Tavsiye eder misiniz? Teşekkürler.


 
Haşere, böcek çok olur. Toz toprak dolar. Güvenlik problemi de var. Cepheye ve bahçeye göre değişir ama odaların güneş alması da biraz sıkıntı.


  • ruhen hastayim ben  (17.01.23 11:37:10) 
rutubet ve haşare böcek çok olur +1


  • theseachange  (17.01.23 11:41:49) 
Rutubet olma ihtimali yüksektir.
Apartman pis su giderinde bir tıkanıklık olma durumunda taşıntı yapar.
Cadde üzerindeyse, gelen geçen, duran sohbet eden gürültüsü olur.
Kediseverler pencereniz önüne yem döker, kedi girmesin diye pencere açamazsınız.
Sel yatağı üzerindeyse kötü etkiler.
Alt katta bir ısınan daire olmadığı için ısınma masrafı çok olur.
  • Mirket  (17.01.23 11:44:42) 
gunes gorememek psikolojik ve fizyolojik olarak zararlı.


  • buenosdias  (17.01.23 11:49:12) 
Ara kata göre çok daha soğuk olur, ısı ve su yalıtımı iyi yapılmadıysa duvarlarda nem/küf vs olabilir.

Güneş almama sorunu da var, güvenlik çok dert değil sanki, ferforje korkuluklar ile güvenlik kolayca sağlanır.

Avantajları ise çok olmasa da var, 1. ucuz olurlar. diğer bir avantaj ise bazı imarlarda bodrum katın etrafında geniş ve açık alan kullanımı oluyor. Müstakil ev gibi konfor yaşarsınız yazın.
  • John Bloor  (17.01.23 11:49:19) 
artılarını bilmiyorum ama güneş ve gün ışığını seviyorsanız bu durum sizi epey mutsuz edebilir. bizim ev giriş katta bile değil normalde. dubleks ve benim odam aşağıda. kot meselesinden dolayı güneş almıyor, eve girmek bile istemiyorum.


  • m e b  (17.01.23 11:53:02) 
hiçbir yanı yok. normalde orasının konut olarak kullanılması bile aslen yasak. belediye ve müteahhitin işgüzarlığı kot altında yaşam olamaz.
oralar aslında sığınak depo otopark olarak dizayn edilen yerler.

üstteki arkadaşlar da doğru söylemiş. hepsi yaşanır. ha zorlama bi tane de ben söyleyeyim radyoaktif bir patlamada kotaltında kaldığınız için korur ama serpinti ve radyoaktif diğer şeyler yüzünden büyük ihtimalle gg.

tavsiye etmezuk.
  • turbo sadık  (17.01.23 15:18:22) 
zaten birçok şey yazılmış bunlara ek olarak
eğer deprem olur enkaz altında kalırsanız size en son ulaşırlar, belki hiç ulaşamazlar bile.

  • astronom bey  (17.01.23 15:36:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.