kyk borcu yüzünden araca haciz gelmesi

e devlette gezinirken 4 ay kyk borcunu ödemediğimden dolayı aracıma haciz (hak mahrumiyeti) geldiğini öğrendim. 15 günlük itiraz süresini de kaçırdığım için tecrübeli arkadaşlardan yardım istiyorum. Toplam borç faiz silinmiş hali ile 18 bin tl idi fakat icra dosyası faiz silinme kararından önce açılmış ve şu an 26 bin olarak görünüyor.

Tek mal varlığım arabam, bu borcu taksitlendirip bir kısmını ödesem icra kalkar mı? 18 bin mi yoksa 26 bin mi ödeyeceğim şimdi? (Toplam kapama hala 18 bin gözükse de dosya 26 bin olarak açılmış dediğim gibi). Normalde ayda 400 400 ödüyordum. Şimdiden teşekkürler.

siz faiz sildirme hakkından yararlanmak için başvurmadıysanız güncel borcunuzu yani 26kyı ödersiniz. buna göre yapılandırma yaparlar, daha sonra başka bir güncelleme gelirse kalan borcunuz üzerinden başvuru yapabilirsiniz.

evet, bir kısmını ödeyip yapılandırırsanız icra kararı kalkar. *2 aydan fazla ödeme yapmayınca yapılandırma bozuluyor. yapılandırma bozulunca ödediğiniz miktarlar da sıfırlanabilir çünkü bozulunca o günkü tarihle yeniden faiz hesaplanıyor.

geçmiş olsun.
  • jimjim  (17.01.23 02:23:10)
Borc taksitlendirilmis mi? Yani toplam borc yuzunden mi gelmis haciz yoksa vadesi gecmis borc yuzunden mi? Vadesi gecmis taksitler yuzunden ise o taksitleri oderseniz yeterli olur hacizin kalkmasi icin.

  • eurabatres  (17.01.23 09:51:51)
ivd.gib.gov.tr burdan deneyin 6183 mü ne seçip taksitlendirme yapın başvurusunu ama haciz gelmişse yapmayabilirler. orda dilekçe verme seçeneği de var.

eğer kabul etmezlerse kredi kartı bulup 26k borcu ödeyip 4 taksit yapabilirsiniz bazı bankalarda. iş bankası mesela.
  • ShadowOfMoon  (17.01.23 10:08:55)