Havalimanında bot çıkarma

Bot çizme ayakkabı illa çıkarıyorlar mı yoksa metali olup ötersemi çıkuyo sadece xrayde

ist havaalanında kimsenin ayakkabısını çıkartmıyorlar, görmedim.

  • deartheodosia  (15.01.23 23:11:42)
aslında genelde öyle zaten öteceği belli olan bir şey değilse geçtikten sonra öterse çıkarttırabilirler. yoksa sorun olmayabilir.

ama onun dışında benim metalsiz normal spor ayakkabıya yakın botumu bile daha xrayden geçmeden çıkarttırdıkları da olmuştu. cinnet sebebi.

zorunlu olmadıkça uçağa botla gitmemeye gayret ediyorum ne olacağı belli olmuyor.
  • AlsterWasser  (15.01.23 23:12:40)
Son zamanlarda gittiğim havalimanlarinda ayagini bir cihaza sokuyorsun, oradan bakiyorlar.
Birinde dz komple bir cihaza giriyorsun, gene cikarma yok.

  • logisticsmanager  (15.01.23 23:13:25)
hayatımda toplam 20-30 uçuş yaptım. sadece kiev havalimanında bir kez botlarımı çıkarmam istendi, sene 2015 ya da 2016. onun dışında hiçbir yerde çıkarmadım.

  • mark greg sputnik  (15.01.23 23:13:28)
metali olunca çıkartabiliyorlar, uygulama yurt dışında daha fazla.

  • ditu  (15.01.23 23:18:06)
11 eylul doneminde manyagin biri ayakkabisinda patlayici ile ucaga bindigi icin amerika'da her havalimaninda var bu uygulama.

  • antikadimag  (15.01.23 23:28:24)
Cikartiyorlar ama her zaman degil. Simdiye kadar her sene en az 2-3 kere cikarttirdilar Avrupa´da da Türkiye´de de bir yerlerde.

  • buf-e kür  (15.01.23 23:48:59)
Sayısız kez uçağa binmisimdir, özellikle yurtdışı uçuşlarında hem Türkiye'de hem de başka ülkelerde bot giydiysem illa ki cikarttirdilar; en son İstanbul havalimanında yine cikarttirdilar.

  • fraise  (15.01.23 23:54:25)
İstanbul (atatürk) ve Eindhoven'da (geçen ay) çıkardım, italya'da hiç çıkarttırmadılar.

  • mirafiori  (16.01.23 00:04:59 ~ 00:05:19)
bazen denk geliyor ozellikle bot varsa.

  • sanal uyku  (16.01.23 00:19:06)
Bana da neredeyse hep cıkarttırıyorlar. O yüzden uçağa binerken spor ayakkabı giyiyorum.

  • reactionic  (16.01.23 03:07:39)
5-6 sene kadar önce esenboğa'da çıkarttırmışlardı. ayakkabıları çıkarıp galoş giyerek tekrar geçmek iğrençti :) . benim botun bağlama yerleri metaldi ama. daha sonrasında o tip bir ayakkabıyla girme deneyimim olmadı. belki hâlâ devam ediyordur.

  • tabudeviren  (16.01.23 06:40:47 ~ 06:41:20)
Son 1 ayda istanbul havalimanından 3 uçuş yaptım. Bot olduğunda direk çıkarttılar. Botumda öyle metal parçalar da yok.

Bot ve çizme varsa pek es geçmiyorlar. Ama spor ayakkabılar sorunsuz geçebiliyor.
  • yeninesiltupcu  (16.01.23 08:19:11)