türkiye'de neden sade mısır cipsi yaygın değil?

müthiş bir şey değil mi bu? yanına sosunu alıp veya yapıp bandıra bandıra yemek veya bazen sade yemek.

illa bulunuyor da ithal olduğu için çok daha pahalı oluyor. doritos falan türkiye'de üretilirken neden sade mısır cipsi üretilmiyor veya neden daha yaygın değil ben mi bir şeyi kaçırıyorum acaba?

bir ara doritos dippas üretildi, içinden yoğurda karıştırmalık baharat karışımı da çıkıyordu, güzeldi maalesef artık yok

  • freebird5406_2  (14.01.23 18:26:38)
Bence de müthiş bi şey

Ben eskiden doritosların dışını emcükleyip kalan sade kısmı keyifle yerdim. Böyle saçma bi çözüm bulmuştum ama aldığım sek msg'nin haddi hesabı yoktur :)

Ama sadesi evde rahatça yapılabilir gibi geldi bi bakmak lazım.
  • msb  (14.01.23 19:11:25)
marketlerde olanları bilmiyorum ama her kuruyemişçide satılıyor külah şeklide illaki denk gelmişsinizdir.
(git: www.ciceksepeti.com)

  • catamenia  (14.01.23 19:18:20 ~ 19:19:22)
Fazla yavan geliyor bana. Salsaya falan batırınca işe yarıyor. Bir aroma istiyor insan.

@msb: Aslında prensip olarak mısır cipsi mısır unundan yapılan lavaşın kızartılmış hali. Videolarını falan seyrettim.
  • d max  (14.01.23 21:33:58)
meksika kültüründe yaygın, amerikaya sıçrıyor göçlerle beraber ama orada bile pek alıcı bulamıyor tek başına. taco bell'de falan kıymalı peynirli soslarla gideri oluyor. tek başına poşette, insanların deli gibi alıp yediği bir ürün olamadı.

bizdeki bazlama gibi örnek verebiliriz, temel malzemeli düz yuvarlak bir ekmek ama sıcağının arasına her şeyi koyup bi bazlamayı gömebiliyorsun. Belki Ankara dışında insanlar ne olduğunu bile bilmiyordur, adını dahi duymamış olabilirler.

Ben de salsa sosla çok severim, metro marketlerde vardı sade üçgen mısır cipsi, büyük poşette satılıyor, ithal bir üründü. Baya sade ama tuz bile yok.
  • marlonbranda  (14.01.23 23:36:16)
o daha çok üzerine peynir eritip yemek için değil mi ya? çakma nachos gibi. sade yiyen psikopatlar da mı varmış?

avrupa'da sinemalarda yaygın epey. yanına sos veriyorlar gömüyorsun.
  • bohr atom modeli  (15.01.23 13:53:16)