Ucuz ve kolay taşınabilir fotoğraf makinesi

Merhaba,

Bir gezi için kolay taşınabilir fotoğraf makinesi alsam mı diye düşünüyorum. Bende Nikon D7000 var fakat, gün boyu taşımak yorucu oluyor. Bahsettiğim gezi de 8 günlük.
Daha taşınabilir boyutlarda, telefondan daha iyi çekim sağlayabilecek bir makine önerisi olan var mıdır?
Canon M50 falan güzel gibi de 2. Elleri bile biraz pahalı gibi.
Bütçe maksimum 4 bin tl diyeyim. Bu fiyata pek yeni fiyatlı güzel bişey çıkmayabilir ama 2. El de düşünürüm. Kriterler, hafif ve küçük olması, telefondan daha iyi olanaklar sunması.

Teşekkürler

Samsung nx mini. Harika bir makinedir. Hele ki prime lensini de bulabilirseniz ya da nx adaptörünü, boyundan büyük işler yapar.

  • orient blue  (13.01.23 23:58:07)
Hocam telefonunuzun markasini bilmiyorum ama eger baski almayacaksaniz o fiyat araliginda alacaginiz makine ekstra yukten baska bise getirmez pek.

Telefonunuzun kamerasi kotuyse belki.
  • brkylmz  (14.01.23 00:22:14)
Sony DSC-W830 olabilir.

  • tabudeviren  (14.01.23 01:02:14)