iş anlaşmasında teklif

bir iş anlaşmasında ürün için teklifte bulunmak mı daha avantajlı yoksa karşı tarafın teklifini isteyip onun üzerinden anlaşmaya gitmek mi? neden peki?

teşekkürler.

Duruma göre değişir. Çek vermek yerine nakit verirsen işe yarayabilir. İki ay sonra ödemek yerine daha kısa sürede ödersen işe yarayabilir. TL yerine dolar, euro olarak ödersen işe yarayabilir. Patronla muhabbetin varsa teklifini kabul edebilir. Ama hesap işi var. Hesap işi olmadan kimse bir şey diyemez çok basit bir ürün değilse. Sonuçta siz teklif ettiğinizde karşı taraf maliyet, kâr hesabı yapıp sizin teklifinizle karşılaştıracak.

  • dissendium  (13.01.23 16:45:11)
Ürün için teklifte bulunmanın pek yaygın olduğunu sanmıyorum. Standartları tam olarak belli bazı ürünlerde belki vardır.
Genelde talep müşteriden gelir, teklif üreticiden gelir sonra pazarlık.

Sonuçta siz ürün için teklif yaparsanız ürünün maliyetini, kalitesini, pazarda kaça satıldığını, ne kadar talep olduğunu vs. pek çok şeyi bilmeden teklif yapacaksınız. Yanlışlıkla fazla para teklif edebilirsiniz.

Bakkala gidip "bu gofrete 4 lira veriyorum, satıyor musun?" demek gibi anladım ben sizin dediğinizi.
  • michael_knight  (13.01.23 19:58:17)
Normal düzende satıcı fiyat belirler ve talebe teklifle karşılık verir. Fiyat belirlemeyi özellikle alıcıya bırakmak kime ne kadar ittirirsem olarak algılanır.

  • yercekimini kendine ceken adam  (13.01.23 22:47:28)