Nereden bira şişesi bulabilirim?

50CL, 50 adet cam bira şişesi lazım.
Tekeller satmam diyor, biliyorlar tabii artık kendi biramı yapacağımı.

Yapamayacağım ama çünkü şişe yok :(

Mahallende kağıt toplayanlar varsa onlara şişenin tanesine 5 lira veririm falan de, onlar sana toplar getirir. Telefonlaşırsınız.

  • malheiros  (12.01.23 16:27:05)
Selam, olmaz olur mu biri satmasa diğeri satar. ben de tekelden aldım.
en kötü barlardan falan isteyebilirsiniz. Bud şişeleri depozitosuz bildiğim kadarıyla ve bira yapımı için ben beğeniyorum şişesini. atacaklarına size versinler bir gecede çıkar 50 tane rahatlıkla.

  • erty_ksk  (12.01.23 16:27:41)
Barlara yakın değilim maalesef, şişelerle ulaşım sıkıntı olur

  • pavlis  (12.01.23 16:31:08)
Birkaç gün temizlenmeden beklemişin içinde temizlemesi zor küf kalıntısı oluşuyor.

Ben Tekel bayisinden almıştım. Temizleme aşamasında içim kaldırmadı. Attım hepsini. Gittim 4 dolu kasa aldım. Haliyle kendim yapma işim biraz ötelenmiş oldu :)
  • Mirket  (12.01.23 16:36:24)
sıfır şişe alabilirsiniz. www.butikbira.com

  • inheritance  (12.01.23 16:43:57)
Üstat 900 kağada şişe mi alınır???

  • pavlis  (12.01.23 16:51:09)
tuborg gold'a 37 lira diyorlar internette (marketten bakmadım, ne kadar doğru bilmiyorum). iki kasa alsanız 40 * 37TL = 1480TL (artı kasa parası ve depozito). Ha derseniz ki o kadar para veriyorum bari boş şişe alacağıma dolu şişe alayım biram da olsun onu anlarım.

  • inheritance  (12.01.23 16:57:46)
biri satmazsa diğeri satar +1
kendi biranızı yapacaksanız buraya üye olun, hem sorun yaşadığınızda yardımlaşırsınız hem de yakın civarınızdaki ev biracılarından şişe temin edebilirsiniz: www.facebook.com

edit: şişe aldığınız yerden kasa da alın.
  • halanne  (12.01.23 18:08:05 ~ 18:08:33)
Gacebook evde bira yapım gruplarında satanlar oluyor. Ya da siz bi post açıp talip olduğunuzu belirtin.

Evet tekeller "biz artık taş mı yiyek" tepkisiyle satmak istemeyebilir.

Caddebostan vb gibi gençliğin bolca bira içtiği parklarda bir tur dolaşsanız yüzlerce şişe toplarsınız o da işin free versiyonu.
  • msb  (12.01.23 19:22:25)
*Facebook

  • msb  (12.01.23 19:22:43)
"3 kapılı suhulet han" yaz google'a ve o sokaklarda esnafa sor.
yada istoç Z ada civarına git.
cam sektörü ordadır.

başkasının içtiği attığı bardaktan ben içmezdim.
gerçi ben bira alkolda içmiyorumda o ayrı konu :)
  • aslindasorunumpsikolojik  (12.01.23 20:10:41 ~ 20:11:49)
1560 kağat verdim. ilk sahibi olarak biriktireceğim.

  • pavlis  (13.01.23 22:21:18)
içer içmez yıka sonra çok uğraşıyorsun. afiyet olsun

  • argent dawn  (13.01.23 23:26:24)