Şarap içersek bağırsaklardaki yararlı bakteriler ölür mü?

sb

sağ ol

Şarap olarak bakmamak lazım alkol genel olarak toksik bir ürün olduğu için haliyle zara vermesi daha olası bir durum.

  • Kaleci Saçlı Forvet  (12.01.23 01:28:46)
sadece şarap değil alkol ve alkol bazlı içecekler hemen hemen bütün organlara zarar veriyor.

  • pardus  (12.01.23 01:31:29)
kirmizi sarap icenlerin diger alkol kullanicilarina gore daha saglikli bagirsak floralari oldugunu bulmus bir calisma, ancak bu calisma kirmizi sarap icenlerin hic alkol icmeyenlerle bir karsilastirmasini yapmamis. dolayisiyla illa ki icecekseniz kirmizi sarap bagirsak florasi ozelinde diger alkollerden daha iyi denebilir.

www.gastrojournal.org(19)41244-4/fulltext
  • taurina  (12.01.23 01:50:34)
Ölmez

Rica
  • Bruce  (12.01.23 01:55:38)
hayır.

ölse binlerce yıl tüm medeniyetler bağırsak sorunları yaşayan insanlarla dolu olurdu.
  • babilfish  (12.01.23 10:00:01)
Ölür. Hepsi ölmez tabii ki. Bagirsak florasini saglikli tutmak, sadece ne ictiginize degil, ne yediginize de bagli. Probiyotikler düzenli olarak kötü yiyip icmekten azalabilir.

Bütüncül bakmak gerek biraz bu islere.

Kaynak: 2,5 yillik asiri düzenli sarap icicisi.
  • buf-e kür  (12.01.23 10:12:20 ~ 10:13:06)
---spoiler ---
Eniştem 60 yıldır rakı, şarap içiyor ama turp gibi. Bu nasıl oluyor ?
---spoiler ---

Gluteni ve şekeri hayatından çıkarırsan, spora ve yürüyüşe önem verirsen, uykunu düzenli alırsan içeceğin 2 kadeh şarap bağırsaklarda hiç bir sıkıntı yaratmaz. Bu konulara mikro açıdan bakmak yanlıştır.
  • ditu  (12.01.23 14:37:52)
bağırsaktaki bakteriler zaten yediğimiz herşeye konan antibiyotik katkıları sebebiyle tecavüze uğruyor. bir darbede alkolle vurmak sağlıklı bir davranış değil.

  • aslindasorunumpsikolojik  (12.01.23 20:25:47)