Tuhaf tırnak sorunu

Bundan 10 belki birkaç yıl daha önce, halı sahada kazara topa ayak baş parmağımin ucuyla vurdum. O an acıdı biraz da çok bir şey yoktu maça devam. Eve geldim çoraplar kan icinde. Neyse baktım, top tam dikine gelmiş herhalde içine doğru batmış gibi bir şey olmuş. Pansuman vs geçer diye düşündüm.

Bir süre sonra kalinlasti bu tırnak. Kesilemez oldu taş gibi. Mantar vs mi diye doktora gösterdim. Bakıldı edildi değil denildi. İki farklı doktora da gittim, çekelim gitsin dediler de neden diyorum e çekelim nolucak diyorlar. Peki çekince tekrar böyle olmayacagi kesin mi diyorum, değil diyorlar. Ben de cektirmedim.

Google'a ayak tırnağı kalınlaşması yazınca çıkan görsellerdeki gibi bir tırnağım oldu. Ve anlamsız bir şekilde yılda bir falan kendiliğinden düşüyor. Alttan yine aynısı çıkıyor. Düşmeye yakın da çok uzamis olduğu için sariyorum.

Bu defa unuttum ve evde bir yere çarptım. Çok fena aciyor. Muhtemelen düşecek yine de, ömrüm böyle mi geçecek yılda bir tırnak değişimiyle :)

Belki bir benzerini yaşayan bilen vardır diye bir sorayım dedim işte.

doktora degil de podiatriste gidebilirsiniz, degisik tedavi yöntemleriyle tirnagin saglikli büyümesini saglayabiliyorlar. tirnak yatagiyla ilgili bi deformasyon olunca öyle oluyor sanirim. doktorlar genelde bu sorunlarin kozmetik yönüyle cok ilgilenmiyorlar.

  • mamu  (12.01.23 13:33:40)
  • kobretti  (12.01.23 16:31:00)