Şehir seçimi

Tahminlerime göre sanıyorum ki atanma sırası bana geldi
Dsi‘nin mühendis alım ilanı açıldı.
Aşağıdaki yerlerden siz olsanız nasıl bir sıralama yapardınız ?

Edirne-balıkesir-çanakkale-ankaramerkez-eskişehir-ankarataşra-samsun

Balikesir-canakkale-edirne ilk üç.
Geri kalanı hakkında çok fikrim yok.

  • logisticsmanager  (11.01.23 23:20:01)
Ankara merkez, Samsun yazardım 1. ve 2. olarak.

  • dissendium  (11.01.23 23:20:31)
1. ankara merkez
2. edirne
3. eskişehir
4. balıkesir
5. samsun
6. çanakkale
7. ankara taşra

****

ankara'da yaşayan bir trakyalıyım. ankara'yı çok seviyorum ama buranın taşrası öyle böyle değil. edirne, çanakkale, balıkesir filan buralara on basar :)
  • mark greg sputnik  (11.01.23 23:21:51)
ankara merkez
eskişehir
çanakkale
edirne
balıkesir
ankara taşra
samsun
  • sailor  (11.01.23 23:23:29)
Ilk tercih:
ankaramerkez

ikinci grup, zevkine gore siralanabilir. benim siralamam:
canakkale
edirne
balikesir
eskisehir

benim ilgimi cekmiyor pek:
samsun

kesinlikle hayir:
ankaratasra
  • hot potato  (11.01.23 23:30:04 ~ 23:30:35)
1-çanakkale
2-balıkesir
3-ankara merkez
4-eskişehir

Deniz olan yer her daim değerlidir. Memurun büyükşehir fantazisi olmamalı.
  • OrangeYellow  (11.01.23 23:36:16 ~ 23:36:47)
Ben geçen seneden beri tüm arkadaş çevremi Çanakkale'ye taşınmaya ikna etmeye çalışıyorum, ütopik bir hayal olarak tabii:) dolayısıyla ilk siraya Çanakkale'yi yazardım. Hem merkezini çok sevdim, hem etrafında birbirinden güzel gezilecek onlarca yer var, hem İstanbul'a da yakın. Daha ne olsun.

Sonrasında Eskişehir, Ankara merkez, Edirne diye giderdi sanırım sıralamam.
  • fraise  (12.01.23 00:21:57)
Samsun Çanakkale Eskişehir ilk 3 yapardım, devamını bilmiyorum. Balıkesir i listeye yazmazdim mümkünse. Onun yerine Ankara yazarım.

  • Topalordek  (12.01.23 00:26:59)
Bence şimdiye kadar hangi şehirlerde yaşadığınıza göre değişir.
Uzun süre Ankara'da yaşamış biri olarak;
1. Ankara Merkez
2. Eskişehir
3-4 . Çanakkale-Balıkesir
Samsun ve Edirne'ye eşit mesafede uzağım.
Ankara taşra en son.
  • cekcekli  (12.01.23 00:31:36)
ilk tercih: ankara merkez

gumus grup: canakkale, edirne, eskisehir

plase: samsun, balikesir

son care: ankara tasra

emekliligimde yasamak istedigim yerlerden biri canakkale. ben olsam en basa yazardim.
  • antikadimag  (12.01.23 06:17:03 ~ 06:18:37)
marmara'da beklenen deprem yuzunden, marmara bolgesinden olabildigince uzak durmaya calisirim ben olsam. mumkunse bu illerdeki calisanlardan da bilgi alabiliyorsan al. bazi yerlerde sehir rahat olsa bile amir-mudur cok problemli oluyor.

ankara merkez-eskisehir-samsun 1.grup
canakkale-balikesir-edirne-ankara tasra 2.grup
  • duyulmasi gerektigi kadar  (12.01.23 11:42:54)