Ahlaksız Satıcı Hk. Hukuki Yardım

Bir hafta önce bir bayiden 4 adet lastik aldım. Toplam tutarın yarısını (2.500tl) havale ile açıklama yazarak bayi yetkilisinin hesabına gönderdim. Bayi istediğim ölçüdeki lastikler elinde olmadığı için ertesi gün sipariş vereceğini, 3 iş günü içinde kargo ile geleceğini belirtti. Bugün 8. gün olmasına rağmen bir dönüş yapılmadı. Aramalarıma ve mesajlarıma cevap vermiyor.

İlgili lastik firmasının genel müdürlüğü ve bölge sorumlusunu araya soktum. Bölge sorumlusuna kızı hasta olduğu için ilgilenemediğini söylemiş. Genel müdürlük ise lastik siparişinin bayi tarafından verilmediğine dair bana e-posta ile dönüş yaptı.

Burnuma pis kokular geldiği için suç duyurusunda bulunmayı düşündüm.

Nasıl bir yol izleyebilirim?

savcılık suç duyurusu. böyle uzun sürer ama.
tüketici mahkemesi de olabilir.

  • jelly bear  (11.01.23 11:25:57)
tuketicisikayeti.ticaret.gov.tr önce tüketici hakem. bir yandan da cimere yazılır. adliyeye gitmeden dava uyaptan açılabiliyor sanırım. onla da uğraşabilirsinz.
bayinin merkezi varsa oraya da
bir yandan şikayet vara yazmak da ifşa için iyi olur ve google yorum
  • ShadowOfMoon  (11.01.23 11:39:50)
avukata danışabilirsiniz

  • paintov  (11.01.23 12:56:40)
malesef işinizi bir avukat çözer. gönderdiğiniz para karşılığı ihtar gönderip yasal süreci başlatacak.

  • orpheus  (11.01.23 17:48:04)