Memur adayının güvenlik soruşturması

Merhabalar, kpss'ye girmiş, yeterli puanı almış ve atanma tarihini bekleyen bir memur adayının güvenlik soruşturmasının kapsamı nedir? Daha açık şekilde sormak gerekirse; kız/erkek arkadaşıyla otelde birlikte kalmış olması bu güvenlik soruşturması için olumsuz bir durum teşkil eder mi? Normal şartlar altında şeriat ülkesi olmadığımız için sorun olmaması gerekir elbette. Ama yine de emin olamıyoruz malesef.

Çevremde otelde falan kalıp da memur olan var. Kimse net olarak bilemez bunu.

  • scholar  (10.01.23 23:40:44)
Memur adayı kadın ise ve nikahsız otelde kalmış ise sanki geçmiş yıllarda sorun çıkarmışlardı birine. Haberlere ve sözlüğe kadar düşmüştü diye hatırlıyorum. Bir google araması ile gelir gibime geliyor ama şu an durum ne bilmiyorum. Gevsemis

  • rosencruz  (11.01.23 00:27:32)
*gevşemiş olabilirler ya da seçim senesi pek kimse ile karşı karşıya gelmek istemeyebilirler.

  • rosencruz  (11.01.23 00:34:57)
Savcı film olmayacaksa etmez diye biliyorum. Memurlar.nette bolca konuşulan bir mevzu

  • elorelia  (11.01.23 06:40:35)
Hakim/savcı ve kaymakamlar için bu otel kayıtlarına bakıyorlar ama zaten mülakattan önce hallediyorlar bu işi. "otel kaydın var" deyip elemiyorlar, yapamazlar onu. Mülakattan başarısız oldun diye eliyorlar. Sen atama bekliyorsan böyle bir durum olması mümkün değil, somut bir gerekçe koymalılar ortaya.

  • signore  (11.01.23 06:59:21)
elli bin defa cevapladım ben bu soruyu.

otel kayıtları çıkar. ancak bunlar sorun teşkil etmez. hele merkezi atanmaysa hiç etmez.

ben kaldım uzman da oldum bir şey olmadı olmuyor.

ancak mit, cumhurbaşkanlığı, hakimlik/savcılık, kaymakamlık gibi kritik görevi olan mesleklerde senden daha iyi referanslı bir varsa bu eleme bahanesi olabilir ancak.

dolayısıyla signore +1

bir daha da şu soru sorulmasın ya. yok porno izliyorum çıkar mı? ya bu ülkede erkeklerin çoğu ilk cinselliğini eskortla otelde yaşıyor böyle bir şey mümkün mü sizce yani kamuda erkek kalmazdı böyle olsaydı biraz aklınızı çalıştırın lütfen..
  • Hallegadola  (11.01.23 10:06:13)