Müstakil ev inşaatı için kredi

Merhaba. Satın almış olduğumuz araziye müsatkil bir ev yaptırmak istiyoruz. Şuan ruhsat işlemleri tamamlandı. Kısa zamanda şantiye elektriği ve su aboneliği için başvuru yapacağım. Bütün birikmiş paramı arsa alımı için harcadığımdan evi yapabilmek için krediye ihtiyacım var. Konut kredileri müstakil inşaatları kapsamıyormuş. İnşaat tamamlama kredisi adı altında verilen bir kredi var ancak inşaatın %70'inin tamamlanması gerekiyormuş. Zaten inşaatın %70 ini tamamlayabilsem geri kalanı için krediye ihtiyacım kalmaz ki. O saatten sonraki işlemler için toplu para gerekmiyor parça parça yaptırabilirim. Bu seçenek benim işime yaramaz malesef. İhtiyaç kredileri de 12 ay vadeli ve 200 bin Tl civarı çıkıyor. 200 bin Tl ile ancak evin temeli yaptırılır. Bana daha uzun vadeli ve daha büyük miktarda bir kredi lazım. Alternatif krediler var mıdır veya bu işi nasıl halledebiliriz ? Şimdiden teşekkür ederim.

arsayı veya üzerinize olan ev, araba vs ne varsa onu ipotek ettirerek bir miktar daha kredi alabilirsiniz ama inşaatı tamamlamaya yetmeyebilir.

  • b1020  (08.01.23 22:06:01)
Müteahhite ver satınca pay al dicem de iki daire çıkmazsa olmaz o iş

  • olaylar olaylar  (09.01.23 00:07:31)