Gözde ani odaklanma, görme bulanıklığı sorunu

Selamlar. Yaşım 32.
Son birkaç gündür aniden başkasının gözüyle görüyormuşum gibi bakıyorum etrafa. Sadece odaklandığım yeri görüyorum, etrafındaki yakın nesneler ve yazıları görmekte zorlanmaya başladım. Bulanık görüyorum. Ama bir müddet sonra geçiyor. Bu süre zarfında gözlerim acıyor, görmeyi ve odaklanmayı reddediyor gibi. Yakın veya uzak fark etmiyor. Doktora gideceğim tabii de bu sorunu yaşayan var mı? Ne olabilir bu acaba?

Not: herhangi bir görme kusurum yok (miyop, hipermetrop vs).

Bana bı ara şu oluyordu, çok çok yakına gelmeden tüm insanların yüzleri bulanikti ve yakında bile olsa pankartları vs okuyamıyordum. Gözlerimde sulanma oluyordu o zorlama anlarimda. Belki senin hikayende de yazmadigin bu tür kısımlar vardır diye yazdım xd

Doktora gittim test yaptı. Hicbisi yok dedi gözlerinde. E dedim böyle bı durum var; yorgunluktanmis. Gerçekten de geçti sonra.
  • abuzer  (07.01.23 17:46:21)
goz doktoru eger herhangi bir sorun goremezse bir norologa gorunun derim.

  • duyulmasi gerektigi kadar  (07.01.23 17:54:58)
bende de şöyle bir benzeri var: uzaktan yakına yakından uzağa bakmaya geçiş yaptığımda 15-20 saniye bulanık görüyorum, belli bir noktaya odaklandıktan sonra yavaş yavaş görüntü netleşiyor.
göz doktoruna gittiğimde yaşlanıyorsun demedi de, gözün eskiyor dedi :/

  • halanne  (08.01.23 10:27:52)