acilde dikiş alıyorlar mı?

sağlık ocağı kapalı, haftasonu gidin acilde aldırın demişlerdi ama twitter'da falan "acile dikiş aldırmaya geliyolar ya fesupanallah" diye ağlayan doktorlar vardı. gidilmez mi acile dikiş aldırmaya?

saçmalamayın tabikide bunun için acile gidilir. gidip güzel bir dille durumu anlatın doktor alınması gerektiğini söyledi deyin alırlar.
aslında operasyonu yapan doktorun alması daha sağlıklı olur. yara durumunu görmüş olur.

  • astronom bey  (07.01.23 14:59:47)
gidilir. alırlar.

  • jelly bear  (07.01.23 15:00:49)
dikiş aldırmak acil bir durum değil ama alırlar. yalnız ben dikiş aldırmak için geldim 1 saattir sıra bekliyorum diye olay çıkarırsanız doğal olarak tepki görürsünüz. yoğun bir acil serviste acil olmayan durumlar için sıra beklemeniz gerekir zira.

  • kanatlı kontun müşfik öpücüğü  (07.01.23 15:44:52)
abi şaka mısınız ya, saçmalamayın tabii gidilir denilen adam kendini ne sanıyor acaba?

gidilmemeli, ancak sorunuzun cevabı: alırlar.

siz bana fotosunu atın ben alınıp alınamayacağını söylerim. alınacak gibi ise kendiniz bir elinizde ipi çekip diğer elinizle makası ipin altından geçirip ipi kesin. öncesinde ise makası bol kolonyayla ile silin yeterli.
  • holy biblo  (08.01.23 00:51:16)
1) Doktorun haftasonu gidip acilde aldır dediyse, git aldır. Burada sormaya ne gerek var anlamadım.

2) Dikiş aldırma işlemi, eğer ki açık kalp ameliyatı gibi bol dikişli bi ameliyat olmadıysan 2 dakika kadar sürer. O yüzden, acilde de yapabilirler.

3) Haftasonu aldırın dedilerse illa haftasonu aldırman gerekmiyor. Dikişin uzun süre kalması zararlıdır, ama 1-2 günden bir sorun yaşayacağını hiç sanmıyorum. Yani Pazartesi de gidebileceğini düşünüyorum.
  • hümanist tabutçu  (08.01.23 00:59:42)