wi-fi araması nedir?

telefonum uçak modundaydı ama wifi açıktı. telefonum çaldı, whatsapp veya başka bir şey üzerinden değil, normal hat üzerinde arandım ve konustuk.
wifi araması diye bir şey açık ve son konusanlara bakınca wifi sembolü var.

nedir bu wifi araması? telefon hattı üzerinden wifi ile konusuyoruz öyle mi? peki dakika gidiyor mu?

normal telefon konusmasi wifi uzerinden yapiliyor mobil sebeke yerine. dakika gidiyor normaldeki gibi.

  • lemmiwinks  (06.01.23 11:23:28)
VoWiFi deniyor buna. aslında açık ya da kapalı olması size bağlı, ayarlarda açıkmış demek ki sizde.

  • patronaj1  (06.01.23 12:55:40 ~ 12:56:07)
Voice over Wifi. Wifi üzerinden sesli görüşme.

telefonunuz uçak modunda ama wifi'ye bağlısınız. görüşebiliyorsunuz. rutin haklarınız kullanılıyor dakika haklarından. üstteki yanıtlarda da olduğu üzere şebeke olarak aynı line'ı kullanıyor sistem.

şu an mesela günlerdir uçak modu + wifi calling açık telefonumda. batarya süresini uzattım böylelikle, gerekmedikçe uçak modundan çıkmıyorum. yalnız handikap sms'lerde oluyor, sms alamazsınız böyle bir seçenekte. ona dikkat etmek lazım, whatsapp falan değil normal şebeke üzeri sms'ten söz ediyorum.
  • baldan kaymak  (06.01.23 14:01:32 ~ 14:06:01)