Kirayı verdiğine dair imzalı kağıt almak sorun mu?

Arkadaş için soruyorum:

Ev sahibi "kirayı elden alayım, aldığıma dair imzalı kağıt vereyim" diyor ve arkadaş kabul ediyor nasıl olsa kirayı verdiğine dair imzalı kağıt alıyor diye. Ev sahibi vergiden kaçmak için yapıyor tabi bunu ama neyse burda konu o değil.
Bu senaryoda kiracının aldığı o imzalı kağıtlar gerçekten resmi bir belge midir, kanıt mıdır? Bir sebepten ev sahibiyle arası bozulsa sorun olur mu? Ya da kiracının elinde imzalı kağıt olmasına rağmen, ev sahibi çıkıp "kiramı vermediniz" diyebilir mi?

Yalnız rica ediyorum ev sahibinin vergi kaçırmak istediği için şerefiyle ilgili yorumlar yapmayalım. Biz de biliyoruz yasak ve yanlış olduğunu.

Edit: tahliye taahhütnamesi de imzalanmış durumda.

bankadan bireysel transfer yapılınca da vergiden kaçırılıyor aslında. ben olsam öyle transfer etmeyi teklif ederdim.

yarın öbürgün maliye bakarsa kayıtlara vergisini ister tabi bu şekilde, ama genelde böyle yapılıyor transfer.
  • ayin yazari  (05.01.23 20:10:13)
matbu kira sözleşmelerinin 4. arka sayfasında satırlar var. elindeki mevcut kira sözleşmesinin ilgili yıl ve ay satırını yazıp her alışveriş yapıldığında elindeki mevcut sözleşmeninin arkasına imza attırsın. mesela bir örneği şu linkten görülebilir. kiraya verene yapılan ödemeler başlığı altında

(git: www.amazon.com.tr)
  • phonex  (05.01.23 20:14:35 ~ 20:15:14)
Whatsapp'tan her ay "elden ödedim" diye mesaj atılabilir. "Yok ödemedin" diye cevap vermediği sürece ödemenin yapıldığını kayıt altına almış olursun.

  • dede korkut  (05.01.23 21:30:34)
sorun değil. evet geçerlidir. bu kağıtları saklasın. ama yanında yazıp imzalarsa daha sağlıklı olur

  • paintov  (06.01.23 00:43:33)