şimdi bahçelere ne dikilir?

yaz geldi, yazlık zamanı geldi. biz de bütün kış uğramadığımız yazlık eve gitcez ama bahçe pek bi bakımsız, pek bi boş.
şimdi ne eksek ne diksek ki orda kalınacak 2-3 ay boyunca gözümüz şenlesin, bahçemiz renklensin?
artık tohumdan bişey ekilmez heralde, tohum tutcak da, büyüycek de, açcak da uzun iş. direk fide felan almak lazım herhal.
güneşin altında cayır cayır yanacak, o yüzden güneşi, sıcağı seven bişiler olması lazım. ortanca vardı mesela geçen yaz, artık yok :) su sorunumuz yok,
bi de sadece yaprak değil, çiçekli olsun. ama çiçekleri bu mevsimde açsın, kışın yada güzde açan çiçeği, biz görmedikten sonra ne fayda.

(bkz: begonvil)

  • surprise  (23.06.10 17:01:03)
maselef begonvili çok istememize rağmen bi türlü tutturamadık. bodrumdan kaç tane fidan geldi ama hepsi senesi olmadan rahmetli oldular. ya rüzgar ya da toprak da begonvilin kimyasına uymayan bişey var, çözemedik.

not: yazlık kuşadasında. belki iklim koşulları önemlidir.
  • halanne  (23.06.10 18:16:23)
Zaten bunu almak için fideciye gideceksiniz. Gitmişken oralardan, işin uzmanından beğenebilirsiniz. Yalova'dan geçecekseniz eğer o civarlar çiçekçi kaynıyor. Gül, karanfil, ortanca, hanımeli olabilir. Gardenya muhteşem kokar ama bakımı çok zordur...

  • samterk  (23.06.10 18:23:16)