lasik ameliyati nerede ne kadar

bu goz cizdirme tabir ettigimiz lasik ameliyatini istanbul'da

1. en iyi kosullarda nerede yaptirabiliriz
2. ne kadara mal olur

Burada iki kriter var. Doktor ve Hastane. iyi bir doktor bulman gerekiyor ve ekipmanı güzel bir hastane seçmen gerekiyor. Ben geçtiğimiz Mayıs ayında Medicana Ataşehir'de Başak Bostancı'ya yaptırmıştım. Çok da memnun kaldım.

Ama mesela şu an kendisi Etiler Dünya Göz'e geçti ve orası çok pahalı. Rutin kontrole gittiğimde bile birsürü para ödemem gerekiyor. Konudan bağımsız lasik ameliyatlarında Etiler Dünya Göz çok tercih ediliyor. Ancak çok pahalı orası bir de çok fazla yabancı hasta vs geliyor dolayısıyla fiyatlar çok pahalı.

Benim önerim birkaç doktora gidip araştırma yapıp ardından seçim yapman. Ama bence her zaman Doktor>Hastane. İyi doktor bulman lazım.

Bu arada geçen sene mayısta ben 12 bin lira ödemiştim. Ama fiyatlar çok değişmiştir eminim.
  • nuevo  (04.01.23 11:06:11)
doktor önemli +1 ben sinan göker'e yaptırdım ama çok oluyor 10 yıla yakın geçti.

gece görüşü için wavefront var, parlamayı ışığın dağılmasını vs. önlüyor. femtosecond/intralase lasik denen yöntem en iyisiydi hala, bıçaksız lazer olarak bilinen işte. no-touch diye yeni gibi pazarlanan teknoloji ise prk yani daha eski aslında.

prk flap bırakmıyor ama iyileşme süreci daha uzun, daha ince korneaya uygulanabiliyor vs. duruma göre tercih edilebilir yine. daha yüksek numaralara uygulanma imkanı olabiliyor.

etiler dünya göz'e gitmiştim başta, iki sebeple iptal edip döndüm şehir dışından gidip o kadar masraf ettiğim halde... 1-doktorun ağzı berbat kokuyordu. hijyenine dikkat etmiyor gibi geldi. 2-doktor wavefront'a gereksiz diyip sadece gece görüşünü biraz etkiliyor dedi. aradaki fiyat farkına değmezmiş... ömür boyu kullanacağım gözlerim için neyin değip değmeyeceğine karar vermek onun haddi değildi. muhtemelen wavefront olup olmaması onun operasyon başı ücretini çok değiştirmiyordu, onun için ek uğraşa değmiyordu...

1 yıl sonra sinan göker'e yaptırdım hiçbir problemim yok. o dönem döviz üzerinden çalışıyordu €1500 operasyon ücreti+ birkaç yüz lira muayene ücreti vardı.
  • konetsu  (04.01.23 11:30:54 ~ 11:31:47)