Kıza mesaj yazıp mı kaybolsam, mesaj yazmadan mı kaybolsam

Herkese merhaba.

Mümkün olduğunca kısa özetlemeye çalışacağım.

İnternetten tanıştığım bir kız var. 1 sene önce biraz konuştuk, atıyorum 1 ayda 5-6 kere konuştuk. Sonra benim sağlık sorunlarımdan dolayı araya 1-2 ay süre girdi, onun da sınav senesi olduğu için görüşme olayını askıya kaldırdık.

Sonra biz kızla internette 1,5 ay önce yine denk geldik. Size şöyle anlatayım, konuştuğum birçok insanla görüşmemek için kaçarım. Görüşsek de sohbet muhabbet olsun diye buluşurum ve hiçbir şekilde ilişki düşünmediğimi ilk buluşmada söylerim. Ama bu kızla geçen ay tekrar konuşmaya başladığımızdan beri bir his var, kız zaten güzelliğiyle beni etkilemişti, konuştukça daha da emin oldum onunla ciddi ilişki istediğime.

1 ay önce buluşacağımız zaman ben acayip hasta oldum ve çok uzun süre evden çıkamadım, şu gün mü buluşsak dedi ama ben ailemdeki ve bendeki sağlık sorunlarından dolayı sonraki hafta olabileceğini söyledim ve cevap alamadım. Sonra instagram'ı kapattı ve birkaç gün sonra geri açtı. Yazdım, sen bahane uyduruyorsun görüşmek istemiyorsun demek ki plan yapmaya değer görmüyorum dedi.

Sonraki birkaç gün gergin mesajlar oldu. "Şu konuda yalan söylediğini düşünüyorum, konuşacak bir şey kalmadı, selametle" gibisinden ayrı ayrı birkaç mesaj ve her mesajda ben uzun uzun kendimi açıkladım. Bir yerden sonra içimden geçenleri karşı tarafa aktarabildiğimi hissediyorum. Çünkü her mesajda "artık konuşacak bir şey yok son defa yazdım" dese de benden bir açıklama bekledi ve her seferinde attıklarımı okudu, cevap yazdı.

Şu gergin mesajlarda bile doğru insan olduğunu hissettirdi, gerçekten olgun birisi yaşına göre, zeki, iletişim kurabilen birisi; ve çok güzel kız. Bu kızla konuşmaya başladığımdan beri başka kimseyle konuşmadım bile, ki bu günümüzde çok bulunan bir şey değil bence. Yaşadığımız gerginliğin tamamı onun güvensiz birisi olması, ama biraz tanışsak bunu da aşacağına eminim.

En son 3 gün önce bir şeyler yazdı son mesajıymış gibi, ben cevabımı yazdık yine uzun uzun ve dedim ki "bazı mesajlarında uzun uzun ekrana bakıyorum sadece ve ne dersem diyeyim boşa çabalıyormuşum gibi hissediyorum". İşler burada ilginçleşiyor. Dedi ki "hiçbir söylediğime bir yorum bile yapmadın çok ilginçsin konuşma bitmiştir". Ben şaşırdım tabii, önceden yazdığım cevabı attım hemen. Okudu hemen, sonra cevap yazdı. Gece sakin kafayla yazayım dedim ve saat 4-5 gibi mesaj atmaya girdim. Instagram hesabını kapatmış yine. Ben bir şeyler yazayım açtığında görür falan derken geri açtı hesabı. O sırada yazdıklarımı o an okudu, umursamadığın birinin de gece 5'te attığı mesajı okumazsın anında diye düşünüyorum. Baya uzun uzun yazmışım yine (uzun dediğim yazması uzun da 1 dakikada okunacak şeyler. Sabah bütün mesajları okudu ve cevap yazmadı.

Ben ne istediğini bilen birisiyim, yıllar sonra birisi için çaba harcıyor/harcayabiliyor olduğum için de çok mutluyum aslında. Ama kız biraz "hiç görüşmediğin birisi için bu kadar yazman normal değil" düşüncesinde. Haklı kısmen, ama takıntılı birisi değilim. Sadece çok istiyorum tanışmayı ve eğer düşündüğüm gibi olursa birçok şey paylaşmak istiyorum, ki birçok açıdan uyumluyuz bunu konuşmalarda %100 gördüm.

Başka konuştuğu biri olsaydı engellerdi bu arada, şimdiki kızlar leblebi gibi engelliyor. Şimdiye kadar niye engellemediğini de anlayamadım zaten.

Şu anda yapabileceğim son bir hamle hakkım var. Olursa ne güzel, olmazsa da netleşsin çok uzatmadan diyorum. Şimdiye kadar kendimi anlattığım mesajlarda bence biraz olsun "doğru kişi mi acaba" sorusunu aklına yerleştirdiğini düşünüyorum o kadar cevap yazması ve hala açıklama beklemesi yüzünden. Şimdi mesaj attı mı acaba diye sürekli instagram'a girip bakıyorum, bundan dolayı instagram'ı 1 haftalığına kapatma kararı aldım. Bunu yapmadan önce ufak bir mesajla "seninle konuşmak güzeldi. seni daha yakından tanımak isterdim ama olmuyorsa da uzatmanın anlamı yok. hoşçakal" diye bir mesaj atsam mı diye de düşünüyorum. bence her fırsatta cevap veren good boy konumundan çıkmam lazım artık. bunu sadece instagram'ı kapatarak sağlayabilir miyim emin değilim, farkına bile varmaz belki eski mesajları sildiyse mesaj kutusunda beni göremeyeceği için. ama mesaj atıp daha net bir veda mesajı verirsem, üstüne bir de hesabı kapatırsam iyi bir etki olabileceğini düşünüyorum. (Not: amacım manipülasyon değil kesinlikle.

Tavsiyenizi bekliyorum dostlar. Yıllar sonra birine karşı bir şeyler hissettim, bu hissi kaybetmek istemiyorum.

Teşekkürler.

O kızı unut ve bambaşka ortamlara açıl.

  • baba553  (04.01.23 00:35:33)
Takıntılısın, bu kız dediğin gibi iletişimi harika biri değil. Sana ne desek inanmayacaksın çünkü fanatikleşmişsin. Kız sana bu kadar yazman normal değil demiş doğru demiş. Adam olan aksiyona döker sen ise yazıya dökmüşsün. Yok hastayım, acayip hastayım vs bunlar bahane. Değilse bile başka yaptığın yanlışlar yüzünden kız yalan attığını düşünmüş. 1 dakikalık okuma dediğin 250 kelime, yani senin buraya yazdığının yarısından 100 kelime az. Lan insan okuyacak. Ara kızı ve konuş. Ergenlik etmişsin sürekli yazarak. Lan hala instamı kapatayım mı diyorsun. Bu kızdan sana yar olmaz.

Olması gerekeni söylüyorum. Geçmiş için ve gelecek için bu konuya dair. Arıyorsun, selam akşama bir şeyler yemeye gidelim mi diyorsun. Hayırsa burada yazdıkların ve kafanda dolaşan o yüzlerce hikayeye kanmadan "aaaa bu kız beni istemiyor, gönlü yok" diyip peşini bırakıyorsun. Evetse süper bye.
  • Amory Lorch  (04.01.23 00:35:38 ~ 00:36:23)
@Amory Lorch +1

sen hiç net değilsin, o da şüpheci. ara direkt görüşmek istiyorum diye sor, olursa olur. olmazsa yoluna bak, daha da rahatsız etme.
  • elvan abeyiylegezse  (04.01.23 01:13:40)
telefonunu iste ve date için arayacağım de. reddederse çıkar hayatından.

  • xrated  (04.01.23 09:00:14)
Uyumlu oluşunuzu kullan. Zevklerine göre bir buluşma ayarla. Sevdiği bir mutfak, bir sergi.. Hazır bir plan ile git. Olumsuz dönerse de o yokmuş gibi hayata devam.

  • lüzumsuz adam  (04.01.23 09:43:47)
Naz yapan erkeğin kendinden soğutma hızı ve gücü yeryüzündeki hiçbir şeyde olamaz. Sürekli naz yapıp bahane üretmişsiniz. Az aksiyon bol bol laf. Kadının hala bir umudu olması şaşırtıyor beni. Muhtemelen bağlanma ile ilgili problemleri olan manipülasyona açık biri.

  • ruhen hastayim ben  (04.01.23 10:13:34)
gerçek hayatta buluşmayı halletmen en sağlıklsı

  • bir soru sorcam  (04.01.23 10:44:38)
Kıza not: kaç kızım hasta bu kendine yazık etme

  • babafingo  (04.01.23 18:35:29)
bu yazdıkların ve yaşadıkların çok çocukça şeyler. kızı bırak, biraz büyü, ondan sonra başkaları ile dene.

  • abelardo  (04.01.23 19:37:01)