şu tatlı ne sizce?

alttaki küre şeklinde olan,

geçen ay bir otelde yedim, tamamı kapalı küre şeklindeydi tatlının, kaşığı vurunca içinden kayısısı akıyordu enfes bişydi o günden beri unutamıyorum.

ne denir ki buna tarifini arayacağım ama basic pasta gibi aslında. kremalı pasta deyip geçmek mi gerek?

Pasta gibi miydi yoksa meringue gibi mi?
Meringue gibiyse meringue with apricot filling vs olabilir.

Ama öyle genel bir ismi olan tatlı değil gibi.
  • logisticsmanager  (03.01.23 23:18:14)
meringue yani beze gibi değil, pasta gibiydi kremalı falan.

  • legalize marijuana  (03.01.23 23:20:36)
O zaman acaba kayısılı kubbe pasta (dome cake)/küre pasta gibi bir şey olabilir.
Bence öyle googleda falan bulacaginiz bir şey değil onlarin kendi yaptığı bir şey olabilir.

  • logisticsmanager  (03.01.23 23:23:37)
Yukarıdan bakınca kayısı dolgulu pudra şekerli donut gibi duruyor.
ama pasta dediğinize göre, bu otele özgü bir şey olabilir.

oteli arayıp sormak en güzeli. tabağa bakınca, açık büfe tatlıda yer alan uydurmasyon tatlılardan da olabilir :)
  • la traviata  (03.01.23 23:24:25)
alttaki icine krema basilmis donuta benziyor.
tabak guzelmis hersey var

  • cooperr  (03.01.23 23:48:15)