İhtiyaç kredisi vs ekhesap

On gün için 100bin civarı paraya ihtiyacım olacak.
Banka kredilerine bakınca 1,69 dan verende 550tl kredi tahsis 1200 tl de sigorta filan cıkıyor ... 1.95 den kredi çekince 550 tahsis ücreti var sigortalar çıkmıyor . 10 gün sonra ödeyeceksem faizi fazla olanı mı çekmem gerek...

2. seçenekte ek hesapdan 100bin çekip 10gün ekside durup sonra artıya geçmek

Hangi seçenek de kesinti daha az olur...

ek hesabın faiz oranını öğrenebilirsiniz bankadan. büyük ihtimalle ek hesap daha uygun olacaktır.

  • tom creo  (03.01.23 16:47:02)
Ek hesabınıza 100 bin lira tanımlıysa o çok daha ucuz olacaktır.
Ama ek hesabına 100 bin lira tanımlı kişilerin çoğu bizden çok daha iyi bilir bu işleri.

Bence bankacınıza bir telefon edin, en doğrusunu o hesaplayıp söylesin.
  • michael_knight  (03.01.23 17:04:24 ~ 17:04:35)
Şu anda en ucuz faiz oranı kredi kartı ve ek hesapta. Tüm bankalarda oran aynı %1,36. Ek hesap limitiniz müsaitse oradan kullanın en uygunu o.

  • FAtE  (03.01.23 17:07:35)
2. seçenek.

  • jelly bear  (03.01.23 17:45:47)
Fate in dediği faiz oranini : taksitli ek hesapta gördüm 12 taksit seçince 1.36 faizli cikiyor.

Ek hesabi direk para çekip eksi 100bin yapmak farklı bir işlem mi olur ?

Birde 10 günde ek hesaba ne kadar ödeme cikar acaba. Deneyimleyen var mı?
  • bnmzz  (03.01.23 19:01:26)
Taksitli ek hesap adı üstünde taksite bölüyor aydan aya 12 taksitle ödüyorsun.
Ek hesaptan direk para çekip eksi 100 bin yapmak orayı BCH mantığıyla kullanmaya giriyor. Sizden ödemediğiniz sürece sadece aylık faiz tahsilatı yapar. Anapara ödemesi beklemez.

10 gün için basit faiz hesabı 550 tl gibi birşey çıkar bsmv dahil.
  • FAtE  (04.01.23 15:07:44)