saç dibi ağrısı

tam tarif edebileceğimden emin değilim ama şöyle saç köklerimde çoook uzun süredir ağrı var. saç açıkken değilde , at kuyruğu falan yaptığımda (gevşek bile olsa) saçı açınca, biraz toplayınca hatta bazen gece uzun bir uyku sonrasında yattığım taraftaki saç kökleri saçlarıma dokununca sızlıyor dibi. geçmesinin tek yolu da yıkamak. sebum dengesini korumak için 2-3 günde bir yıkıyorum zaten saçımın yapısı kuru. böyle bir saç kökü ağrısı yaşayan, çözümünü bilen var mıdır?

Saç nezlesi olabilir mi?

  • elorelia  (03.01.23 08:13:43)
seç nezlesine daha önce bakmıştım şöyle ifadeler var "Sürekli batma ve yanma hissi oluşturan saç nezlesi, kimi zaman kafa dersinde ağrıya neden olur. Bununla birlikte, saç derisinde olan ağrı, yanma veya kaşıntıya dönüşebilir." benim şikayetlerime yakın ancak tam uymuyor, bu arada tedavisinin olmadığı da yazıyor, belki muzdarip olup çözen vardır diye buradan bir sormak istedim

  • delidiyorum  (03.01.23 09:17:43)
saçımı bağladığım dönemde çok olurdu. açık bırak toka falan takma hiç. şampuanını değiştir, saç kremi vs kullan saçların yumuşasın ağırlık yapmasın. iyi bir tarak al. saçlarını yıkarken öne doğru değil arkaya doğru yıka

  • Hallegadola  (03.01.23 09:22:56)
Çok uzun zamandır bende de var ve hiç çözemedim. Hayatım boyunca saçımı toplayamadım / toplayamıyorum. Böyle yaşamaya alıştım :(

  • charbiel  (03.01.23 16:00:59)
Morarmış bir yaraya dokunur gibi mi ağrı? Öyleyse saç nezlesi bence. Ara ara bende de oluyor. Kafamı sıcak tutuyorum, banyo sonrası ağıran yeri çok iyi kurutuyorum, saçımı toplamıyorum, yatarken de çıkış yönüne dikkat ederek düzeltip yatıyorum. Daha olmadı bir iki gün kafamda bere ile yatıyorum. Sıcak tutun demiş miydim :)

  • ya volna  (03.01.23 16:31:51)