Yeni kimlik almak için randevu şart mıdır?

Günaydın.
İnternette bazı yerlerde randevu şart diyor, bazılarında şart değil yazıyor.
Siz randevusuz işlem yaptınız mı?

İlçeden ilçeye ya da belediyeden belediyeye değişiyor sanırım. Çankaya belediyesi randevusuz almıyor mesela.

  • gallienus  (02.01.23 10:46:38)
Randevu alıp gidince orada numaratörden tc no girerek sıra numaranı alıyorsun. Teorik olarak boş yer varsa numaratörden sıra alınabilir belki ama bu riske girmek yerine randevu alıp gitmek gerekir.

  • dede korkut  (02.01.23 11:10:47)
45dk bekledim ama aldım ehliyet ve pasaport için (merkez)

  • hunharca ben  (02.01.23 11:50:33)
Nufüs müdürlüğündeki numaratör, randevunuz varsa numara veriyor. En azından ben öyle biliyorum.

Sıkıntı çekmemek için randevu alıp, gidin.

.
  • kartallar yuksek ucar  (02.01.23 13:13:52 ~ 13:14:18)
Bugün deneyimledim, belki benim gibi birine daha yardımcı olur bu durum; iki farklı (hem il hem de ilçe) nüfus müdürlüğüne gittim. Sıramatik en başta TC kimlik numarası istiyor, yazınca ve sonraki adımı seçince (kimlik, pasaport vs) "girdiğiniz TC kimlik numarası için randevu bulunamadı" uyarısı veriyor. Çalışanlar da doğruladı, randevusuz işlem yapılmıyor. Ben riske atmadım, sadece iki yer de yol üzeri diye randevusuz gitmiştim. Randevu almadan sırf kimlik için yol güzergahını değiştirecek olanlara uyarı olsun.

  • m e b  (02.01.23 22:37:14)