[]

Casus uçaklar niye transponder yayını yapıyor?

Biraz önce california'da kendi izleme sistemini kuran bir adamın yazısını okudum.

Polis helikopterleri falan var tamam ama fbi veya homeland security'nin bayağı casus uçakları, jetleri falan da çıkıyor orada.

Havadaki diğer araçlara yerini belli etmesi lazım diyelim güvenlik amacıyla ama bunu yine de başka bir yolla yapamazlar mı?

Gizlisin ama değilsin gibi de böyle :)

 
Uçarken yayın yapmazsan radara yakalandığında hava savunma sistemi ile vurulma riskin var.

Eğer görevdeysen zaten tüm sistemlerini kaparsın.

Senin gördüklerin kendi ülkesinde uçuş yapan uçaklar.
  • durbidakka  (02.01.23 14:36:59) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.