Yemek kartı kullanımı marketlerde kalktı mı?

Arkadaşlar şirket bana yemek parasını elden de verebileceğini söylüyor ancak anladığım kadarı ile muhasebeleştirme biraz daha zor ve kayıplı oluyor. Diğer yandan yemek kartlarının marketlerde kullanımı kalktı gibi birkaç haber de okudum ve net bilgiye ihtiyacım var.

1. yemek kartları hala marketlerde geçerli mi?
2. Şirket bana yemek parasını normal ödeme yapsa miktardan bağımsız tamamını muhasebeleştirebilir mi, vergi vs.?
3. Bonus soru, sizin kart 2023 yemek kart bakiyeniz ne kadar oldu? Zam oranı vs.

Bu arada herkesin yeni yılını tebrik eder, sağlık dilerim.

Bugün kullandım, şu an için geçiyor

  • fakat  (01.01.23 05:19:42)
1-Marketlerde gecmeme simdilik iptal, kullanabilirsiniz.
2- bilgim yok, muhasebeci bilir. Ama tamamen duz mantik, sirket kendi avantaji neyse onu kullanir. Bu zmna kadar bu kdr sirket bi avantaji olmasa kullanmazdi, demek ki var.
3- ocqk itibariyle 100 tl oldu gunluk. Yer ankara
  • sirkelimon  (01.01.23 10:38:36)
Bize şirket yemek kartlarınızı marketlerde kullanmaya devam edebilirsiniz diye bilgi verdi
1. Geçerli şu an
2. Bilemiyorum
3. Günlük 100 lira
  • jazzabel  (01.01.23 11:12:33)
kalkmadı. az önce alışveriş yaptım.

  • stationary traveller  (01.01.23 14:58:20)