Arabanız olsa üste 250 koyup tucson alır mıydınız?

Arabam 2014 model, en baz paket düz vites benzinli atmosferik motorlu opel astra. 83.000 km'de ve ilk sahibiyim. Memnunum da.

Geçen babam dedi arabamı satacağım 500'e sana satayım. Benim arabayı satsan üste 240-250 koysam alabilirim.
Babamın arabası da 2018 model, 120.000 km'de turbo motorlu 4x4 olanından. Benzinli bir de üstüne.

Maddi olarak şahane durumlarda değilim, kenarda 10 senedir birikmişim var onu verip alacağım. Bir yandan arabayı nasıl yürütürüm diyorum, bir yandan da bu devirde iyi bir teklif alamayacağım bir arabayı alırım diyorum.

Sizce ne yapmalı?

Almam tabii ki.

  • dissendium  (31.12.22 14:42:38)
alınmaz bence

  • Erestor  (31.12.22 14:49:27)
Masrafı çok olur o arabanın, bu arada kendi arabanızı 250bin lira olarak mı hesapladınız? Daha fazla eder gibi geldi.

  • thewhitewolf  (31.12.22 15:03:12)
750binlik arabayi 500e veriyor. Alirdim.

Begenmezsen Seneye satip baska bi sey alirsin, paran 2ye katlanmis olur.
  • brkylmz  (31.12.22 15:22:58)
500 e kaçırmam

  • essoist  (31.12.22 17:49:38)
10 senedir 250 bin biriktiyse ve baska para yoksa alinmaz. O kadar zengin degilsin su noktada.

www.youtube.com
  • hot potato  (31.12.22 17:53:21)
1.6 lde motorlar tarihi bir motor, 5 ileri manuel f17 şanzıman. astra j'nin sorun çıkarmasa da en kötü seçeneği. ne alacaksanız bundan daha iyi olacaktır. tucson güncel kasa değil de bundan bir önceki 1.6 turbo motor seçeneği güzel fakat çift kavramalı otomatik şanzıman soru işareti. isterseniz astra k bulun 2017 üstü 1.4 turbo le2 motor, 1.2 turbo lıh motor (makyajlı kasa), hem yabancılık çekmezsiniz.

  • rain when i die  (31.12.22 18:59:24)
@thewhitewolf yani sarı siteye baktım da fiyatlar biraz şişik değil mi? Yoksa evet 280-290'a da çok ilan var.

@brkylmz tek motivasyonum o zaten, ki babam da kendince bana hediye veriyor, kıyak çekiyor. Şu anki ekonomide ve maddiyatımda ruhumu satsam alamam o arabayı.

@hot potato evet başka birikimim yok sayılır. Yaklaşık 100.000 gibi döviz altın var o kadar. 250.000 lira da 2012'den beri kenara 300-500 koyup faizden, hisseden vs biriktirdiğim para.

@rain when i die öncelikle araba konusunda hatalı bir ifade kullandım. Araba 2013 model, 2014'de trafiğe çıkışlı astra h kasa. İkinci el araba konusu da beni hep korkutuyor astramı sıfır aldım zamanında, kazasız belasız huyunu suyunu bildiğim bir araba, o yüzden sıfır olmadıkça ya da babam gibi yakından tanıdığım biri teklifte bulunmadıkça 2. El arabadan çekiniyorum. Yoksa tucsondan ziyade c sınıfı hb ve astra gibi oturaklı bir araba bana daha uygun gerçekten. Evet tucson da eski kasanın makyajsızı. Donanımı falan çok iyi. Fakat arabamı da seviyorum düz adamım zaten 130'u geçmem hızlı olayım vs gibi bir derdim yok.
  • denizgonen  (01.01.23 08:44:11)
2 ay sonra satmana ser şey demeyecekse güzel fırsata benziyor.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (01.01.23 08:48:32)