7000 gün ve kıdem tazminatı sorusu

7000 gün dolmasına 298 gün var şu an çalıştığım yerde
2016 dan beri devam ediyorum.

şimdi ömrümüz vefa ederse ne yapıyoruz şirket bize hemen çat diye kıdem tazminatımızı veriyor mu?

1 ay kala haber verirsek ihbar tazminatı alıyor muyuz?

ömrünüz vefa ederse ancak emeklilik yaşınız geldiği zaman emekli olur, tazminatınızı alırsınız, ömrünü vefa ettiği sürece maaş alarak güzel bir hayat sürersiniz.

ömrünüz vefa etmeyip hakkın rahmetine kavuşursanız tazminatınızı derhal alırsınız.

1 ay kaldığını haber vermenize gerek yok, hastalık sebebiyle işten ayrılıp tazminat alabilirsiniz, sonra ölmeseniz de olur.
  • kibritsuyu  (31.12.22 12:39:24 ~ 12:42:16)
dalga geçer tarzda cevap verdiğiniz için sizi ayıplıyorum.

  • yirmibesonbes  (31.12.22 13:09:07)
kaynak yapayım soruya: peki ömrü vefa etmeyip hakkın rahmetine kavuşursa kıdem tazminatını nasıl gidip alacak? yakınlarına mı veriyorlar?

  • theseachange  (31.12.22 14:08:26)
evet mirasçılarına ödeniyor.

yani kısacası vefat durumunda kıdem tazminatına hak kazanılıyor. vefatın işyerinde gerçekleşmesi, iş kazası nedeniyle gerçekleşmesi gibi bir şart yok. herhangi bir nedenle vefat halinde kıdem tazminatını mirasçıları alabilir.

vefat etmeyip hastalık nedeniyle işten ayrılma durumunda da kıdem tazminatına hak kazanılıyor. bunun için hastalığın ölümcül olmasına da gerek yok.
  • kibritsuyu  (31.12.22 14:41:22)