Bankada altın hesabı

Binlerce defa sorulan soruyu soruyorum: bankada altın hesabı açmak mı yoksa altını fiziki olarak tutmak mı? Üç kuruş birikim yapıyoruz, o da hiç olmasın. Öyle bir ortam var ki sanki her şey bir anda çökecek, bankadan para bile çekmeyecek duruma geleceğiz. Olmayacak iş değil. O nedenle fiziki altın almak istiyorum, ama bu defa evde tutmak sıkıntılı. Arada kaldım. Şimdi karar vereyim ki bundan sonra hep aynı şekilde birikim yapacağım çünkü.

Ha bir de şu soru: hangi bankanın altın hesabı?

bankadan altın hesabı.
fiziki altında alım satımlarda tüm aracılara komisyon ödersiniz.
bankada aracı sayınız daha azdır.
7/24 işlem yapabilirsiniz. Örn. geçen yıl yaşanan sert düşüşte 1000tl bandındaki altını 900 tl den akşamın o saatinde bozabildim ama fiziki olsaydı elinde patlardı.
hızlı ve güvenilir işlem istiyorsanız banka şart. bir de bunun saklaması vs. var evde orda burda gerek yok bence hiç fizikiye bulaşmaya.
  • erty_ksk  (30.12.22 16:55:03)
bankadan almak tabii ki. bunun güvenlik riskine değer mi.

  • roket adam  (30.12.22 18:10:45)