Saç modeli nasıl tarif edilir

Merhaba, saçımı geriye tarayan 40 yaşında er kişiyim. Bu zamana kadar hep yanları makine üstleri kısalt şeklinde tarif ediyordum. Amerikan subay tıraşı gibi. Ama bu tıraş artık hiç hoşuma gitmiyor. Yani yeni gençliğe girmiş toy delikanlı gibi gösteriyor.

Makine tıraşını hayatımdan çıkarmak istiyorum. Saçımı geriye taramaya devam edip kısaltmak istiyorum. Kulak etrafında fışkıran kırık saçların temizlenmesini enseyi düzeltmeyi nasıl tarif etmeli? Yani berberin güzel bir tıraş yapması için ne demeli?

beğendiğin saç modelini telefondan göster

sen tarif edince bradley cooper ın bu orta uzun modeli geldi aklıma
youtu.be

daha kısa daha uzun olsun diye tarif edersin ya da beğendiğin başka bir oyuncu sanatçının saç modelini gösterirsin

daha uzun istersen christian bale filmlerinde yine orta uzun saç kullanıyor, mesela dark knight daki hali, orda saçını hafif yandan ayırıyor fakat ben bu uzunluğu geriye tarayarak kullanacam diye tarif edersin berbere fotoğrafı gösterip

encrypted-tbn0.gstatic.com

  • freebird5406_2  (30.12.22 13:13:17 ~ 13:27:11)
Memoli tıraşı diyebilirsiniz.

  • havadakarada  (30.12.22 13:22:56)
Sakalını kendi kısaltan, eklemleri izin verse saçını da kendi kesebilecek biriyim ama ben de anlatamıyorum istediğim saç modelini. Yalnız senin saç modeli o kadar da zor değil ya. Yanları çok kısaltmadan düzelt desen kırıkları alır zaten.

Telefonumda yabancı berbere gidersem diye tuttuğum abuk subuk bir sürü fotoğraf var bu durum için. İstediğin modeli yakaladığın zaman da sağdan soldan birkaç selfie çeker gerektiğinde gösterirsin.
  • IncredibleMau  (30.12.22 13:26:49)