Rotasyon kabul etmeme.

Merhaba. Bölge müdürü çalışanların aynı yerde 4 seneden fazla kalmasını istemiyor ve başka lokasyonlara rotasyon veriyor. Yüksel ihtimal benimde başıma gelecek. Kötü yanı şimdi aldığım maaş farkını gönderdiği yerde alamayacağım. Üstüne evime uzak 3 vesait yere gönderme ihtimali var. Benim kabul etmeyeceğim lokasyon dışına beni gönderme hakkı var mı? Bir kaç ay önce rotasyon olursa şayet şimdiki haklarımdan feragat ettiğimize dair imza aldılar bizden, mecbur kabul ettik. Yinede tazminat talep edebilir miyim hem gelirim düşecek hemde uzak bir lokasyona gideceğim.

işyerinin rıza dışı değiştirilmesi ve gelirde düşme esaslı değişiklik olacağından haklı fesih imkanı doğar ve kıdem tazminatına hak kazanabilirsiniz.

  • gottacatchemall  (29.12.22 03:09:44)
Sizin yazılı izniniz olmadan bunu yapamaz. Değişikliği kabul etmediğiniz takdirde tazminatınızı alarak işten ayrılabilirsiniz. İmza attığınız belgede ne yazıyordu? Bu bahsettiğim izni yazılı olarak verdiyseniz değişikliğe razı olmuşsunuz demektir.

  • pispinti  (29.12.22 10:19:07)
İmzalı belgede görev değişikliği için değil şimdi ki maddi haklarımdan feragat ettiğime dair bir metin. Yüzde 30 maaş farkı vs için.

  • beyaban  (29.12.22 16:03:25)