iş bulana kadar

8 ay asgari ücrete yakın işsizlik maaşı var
ailemle yaşıyorum
çok şükür para laızm değil

şimdi toplum baskısı bir kenara
çalışmaya değecek beyaz yakalı iş olursa çalışırım, başvuruyorum da

iyi bir iş bulana kadar
zanaat tarzı yerlerde beleşe/yemeğie/harçlığına mı çalışayım ne yapayım

y.lisans var tezli tezsiz, lisans yabancı dil devam eden üni var
bunlara mı ağırlık vereyim

tr'yi mi gezeyim

bunları nasıl part-time ayarlarım

şimdi esnafın yanına girsem adam gibi düzenli çalış der
güzel iş bulup da başlamasam 2. şans gelir mi

öte yandan tokilere başurdum ev yapmak istiyorum

garsonluk tarzı sosyal beceri skilleri de tavan yapmak istiyorum

yaş teorik olarak olarak ömrün yarısı

bir daha bu arayı bulamam gibi geliyor
bir de ortada bir şey olmasa da evlilik de düşünyorum o zaman da düzgün iş de lazım

yapacağım şeyi not almaktan sayfalar doldu 1 aydır ancak resmi yerlerdeki işleri toparlayabildim
ihtiyaç fazlalarını sattım

Böyle bir imkanım olsa kesinlikle iyi bir tesbih ustasının yanında işe girerdim. Karın tokluğuna bile olur.
Hem çok güzel bir hobi edinirsin, hem taşların dilinden daha iyi anlarsın, hem de iyi bir usta olursan Araplara bile tesbih satsan hobiden para kazanırsın.
Şu anda çalışıyor olduğum halde bile düşünmüyor değilim.
  • etna  (28.12.22 19:03:12)
İlgi duyduğun konularda bir skill öğrenip en kötü ihtimal kendi işini kurmayı planlayabilirsin.

y. lisans gibi sikko ve zaman kaybı şeyleri geç. Travallerlık fantazisi ile elindeki parayı tüketme.
  • romario  (28.12.22 19:07:48)
para derdin yoksa, yeni bişiyler öğreneyim tecrübe edeyim diyorsan çok güzel bir eylem olur.

üretim bandı ve teknolojik işlerde fazlaca iyi elemana ihtiyaç var.
  • selam  (02.01.23 10:23:51)