Kedimizin dişi :(

Birkaç sene önce kırıktı, zamanla kırık büyüdü, diş eti şişti ve şu an son durumu bu maalesef.

soz.lk

Önceki gün hep gittiğimiz veterinere götürdüm gösterdim. Sallanmıyor ama çekilmesi gerekecek gibi duruyor dedi. Ama onların böyle bir dişi çekecek alet edevatı olmadığı için beni Kadıköy'de Vetdent diye bir yere yönlendirdi.

Yemesinde, iştahında bi sıkıntı yok ama hayvan şu an az da olsa acı çekiyorsa ve ileride daha çok acı çekecekse bir an önce tedavi ettirmek istiyorum.

Bir de böyle bir işlem tahmini ne kadar tutar? Kadıköy'den daha uyguna güvenilir yaptırabileceğimiz başka bir yer tavsiye edebilir misiniz?

fazla bile beklemişsiniz bence acil çekilmesi lazım bu dişin. ucundan azcık bile kırılmış olsa çekilmesini öneriyorlar çünkü kedilerde çok ciddi sıkıntılara sebep olabiliyor diş problemleri.

fiyat için bir şey diyemiyorum ancak bu durumdaki dişler zaten kendini hemen bırakıyor. benzer bir durum benim kedimde de olmuştu, diş ellerinde parçalandığı için para almamışlardı. :(
  • theseachange  (28.12.22 12:19:10)
öncelikle geçmiş olsun.

veterinerinizde bu dişi çekecek alet edevat yoksa biraz yetersiz bir kliniği olabilir ya da belki vetdent'le anlaşması vardır.
ilk defa duydum böyle bir şeyi.

üç kedimin de diş taşı temizliği, diş çekme, diş eti ameliyatı gibi işlemlerini kendi veterineri yaptı zamanında.
neredeyse her veteriner bu işlemi yapar.
vetdent türkiye'deki ilk ve tek evcil hayvan diş kliniği, yani birkaç sene öncesine kadar yoktu, bu işleri normal veteriner hallediyordu.
dolayısıyla pahalı ama isterseniz arayıp bir sorun yine de.

diş kliniği değil, normal bir veteriner kliniği olarak adatepe petmosfer'i tavsiye ederim.
bu arada diş taşı temizlenirken bile narkoz alması gerekiyor, yani illa ki ameliyat olacak ama diş işlemleri genelde kısa sürüyor.
artık damar yoluyla değil, gazla uyutma (kapalı devre narkoz sistemi) yapılıyor birçok klinikte ama yine de başka yere giderseniz sorun muhakkak çünkü gazla uyutulması sağlığı için çok daha güvenli.

bir de eğer diş apse yapmışsa öncesinde bir süre antibiyotik kullanması gerekebilir çekilmeden önce.
insanlardaki gibi yani.
  • blatta hiberna  (28.12.22 13:05:46 ~ 13:08:14)
Vetdent en iyidir alaninda

  • oscar  (29.12.22 10:14:39)