Yılbaşında taksi bulunur mu?

Normalde bile istanbulda bulamıyorum ben. Yılbaşında da bulamam, sırf sinir stres olmasın diye (misafirim geliyor yurtdışından bide) arabayla çıkmayı düşündüm, alkol almayı düşünmüyorum bu yüzden.

Sizce trafik mi daha fena olur yoksa taksi bulmak mı? Bir de anksiyetik bir insanım çevirmeye girersem çok korkarım içmemiş bile olsam.

önceden bir taksiciyle anlaşıp taksimetre kaç yazarsa üstüne 100₺ atıcam mı demeliyim illa

inDrive ile taksi çağırıp bir miktar yüksek rakamdan teklif vermek bir seçenek olabilir

  • havadakarada  (28.12.22 09:57:49)
BiTaksi ile çağırıp bahşiş seçeneği de tiklanabilir

  • havadakarada  (28.12.22 09:58:13)
uber vs daha mantıklı olmaz mı? en azından taksiciler gibi şerefsiz değillerdir diye düşünüyorum.

  • buckminster  (28.12.22 10:02:08)
Alfred concierge'in özel şoför hizmeti olduğunu öğrendim geçenlerde, arayıp beni aracımla şuradan şuraya götürür müsün diyorsun yolluyorlarmış. Arabanla gidersin, şoför bırakır. 1 saate kadar olan süre 450 tl imiş hatta, bence ara sor yılbaşında da var mı bu hizmet.

  • Bruce  (28.12.22 10:51:46)
bitaksi bahşiş falan hikaye. uber derken sarı taksi zaten onlar.

önceden korsan taksiyle anlaşmadıkça büyük kumar.

sirkülasyonu çok olan bi yerde yolcu indiren taksiciler için pusuya yatmak dışında tamamen kumar gibi.
  • patronaj1  (28.12.22 11:05:52)
Alfred çok mantıklı, bir kere denedik cidden geliyorlar ama yine yılbaşı gecesi riskli olabilir.

Taksi zaten rezalet, bence imkansız gibi bir şey.
  • roket adam  (28.12.22 11:36:26)
Onceden malum sari olmayan taksilerden mi ayarlasan acaba.mutlaka cevrende birinde birinin numarasi vardir.

  • kuzey li  (28.12.22 12:55:11)
yılbaşında asla bulunmaz, biz geçen yıl ev partisinden sonra beşiktaşta 1,5 saat taksi aradık/bekledik meydan, çarşı, akaretler evlendirme dairesinin oralar vs.. sonra partilediğimiz arkadaşın evine geri döndük bari orda uyuyalım diye.

  • benaslinda  (28.12.22 15:11:30)