Konya'da ne yapmalı, ne almalı?

İki-üç günlüğüne Konya'da olacağım. Arabam olacak. Hemen her gün tamamen boşum. Ne yapmalı? Ne yemeli? Ne almalı?

- tiritci mithat'ta tirit (baska bir yerde tavsiye etmem), baska bir yerde firin kebabi.
- Catalhoyuk ziyareti.
- Mevlana muzesi.
- Alaadin tepesi'deki (konya merkezindeki kucuk yukselti) selcuklu cami ziyareti.
  • serseri marti  (28.12.22 00:59:29 ~ 01:07:46)
Serseri marti'ya ek olarak
-Konya Tropikal Kelebek Bahçesi ziyareti
-Etliekmek yemek tabi ki
  • yazdonumu  (28.12.22 01:11:48)
yemek olarak
+ mithat tirit
+ firin kebabi
+ havzan'da etliekmek

gezilecek yer olarak
- mevlana, ince minare medresesi, karatay medresesi, arkeoloji muzesi (bunlar bir gunde yapilabilir cok yakinlar)
- kelebekler vadisi (kesinlikle tavsiye ederim biraz sehir disinda)
- sille koyu
- catalhoyuk (araciniz varsa gormeniz guzel olur)
  • synthetic a priori  (28.12.22 01:14:28)
meramın bazı yeşil ve güzel sokakları var turlanabilir, bisiklet sürülebilir diyecektim de havalar soğuktur, yerler de kar buz ise o iş nanay.

-çatalhöyük
-kule sini de yemek or çay ve şehir seyri
-komple bir bedesten çarşısı turu; hediyelik eşya + kapu cami ve karşısındaki sabuncudan şık ve güzel kokulu bir kaç sabun + tiritçi mito'da tirit olabilir. etli ekmek istersen de cemo iyi mekanlardandır ama nedense ben havzan'ı daha çok seviyordum
- akşam üstü ya da akşam japon parkında çin müzikleri eşliğinde ufak bir gezinti (evet muhtemelen kendileri de bilmiyordur çaldıkları müziklerin çine özgü olduğunu ama yine çok güzel) ve dinlenme takılma
- ilgini çekerse bilim merkezi
- kelebekler vadisi
- kebapçı dedeler 1929 ama nalçacı şubesi. orası daha sakin ve güzel bir mekan bence. eti bence konyadaki en güzel etlerden.

yazarken duygulandım vallahi billahi, çok güzel anılarım yıllarım geçti. iyi eğlenceler
  • avatar is back  (28.12.22 01:40:02)
hasan şendağlı'da yağ somunu yemek tabii ki.

  • newsman  (28.12.22 12:00:59)
Kule sini restoran. Zemin dönüyor, çok güzel panoramik görüntüsü var.
Fırın kebabı
Hacıbaba'da tavuk tandır
Bilim merkezi süper bir yer.
Kelebekler vadisi gezmeye değer
Cumartesi akşamları ücretsiz sema gösterisi oluyor
Gedavet'te Mehmet Kuvvet Usta'da kavurma. (Cumartesi Konyadaysanız kavurma benden, ekşiden mesaj atın)
  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (28.12.22 19:58:13)