bluetooth kulaklık media player'ı otomatik açmasın

oğlanın bluetooth kulaklığını ödünç aldım. bilgisayarda film izlemek için kullanıyorum. lakin ne zaman kulaklığa elim değse bilgisayarda normalde hiç kullanmadığım windows media player açılıp müzik çalmaya başlıyor.

windows 7 kullanıyorum. ne kadar ayar varsa kurcaladım, ne bluetooth ayarı kaldı, ne windows media player ayarı kaldı. tiklemediğim, tikini kaldırmadığım yer kalmadı. bir türlü şu otomatik açılma işini kapatamadım. kulağım kaşınsa filmin ortasında media player açılıp müzik çalmaya başlıyor.

nereden kapatılıyor bu?

kulaklığın mobil uygulaması veya pc yazılımı varsa oradan tuş atamaları değiştirilebilir ya da kapatılabilir.

yoksa da zor gibi aklıma bir şey gelimiyor

o komutu kulaklık gönderiyor, pc den kapatmak zor olur gibi.

yani şey gibi düşün "klavyeden pause tuşuna basıyorum arkada çalan müzik duruyor napıcam ben" gibi.

o yüzden en garanti çözüm, donanımın yazılımını değiştirerek pasife almak. yoksa elbet makrolar falan yazılarak bir şekilde çözülebilir ama o çok daha meşakkatli olabilir hele de kulaklık için.

benim de kulaklığımın bir tarafı varsa sesli asistanı, diğer tarafı da müzik uygulamasını başlatıyor ama ben yazılımından kapatabiyorum, yeni özellik atayabiliyorum.
  • ananiyimioguz  (27.12.22 15:46:35 ~ 16:18:01)
bir yazılımı falan yok. kulaklık görünürde apple airpods ama sanırım ya çakma, ya yenilenmiş ürün. apple mağazasından alınma değil. dert değil, oğlanın işi görülsün maksat. telefon da bilgisayar da apple değil. o yüzden kendine ait bir uygulaması yok. play store'da bulduğum airpods uygulamaları da pil yüzdesini göstermekten öteye geçmiyor.

bu şartlarda kulaklığa erişebilen bir uygulama biliyorsanız ona da razıyım.

bilgisayardaki default müzik çalma, video oynatma programı da windows media player değil ki, mp3 için aimp, film için media player classic var. niye gidip windows'un hiç kullanılmadık şeyini açıyor onu da anlamadım.
  • kibritsuyu  (27.12.22 19:03:57)
Klavyedeki play tusuna ya da baska bir kombinasyona mi komut gonderiyor acaba?

Belki klavyedeki kisayolu degisirseniz bu da duzelir.
  • brkylmz  (27.12.22 21:51:25)