Diş Taşı Temizletme

Selam arkadaşlar

Eğer diş taşları çok olmaya başladıysa diş taşı temizletmek için diş hekimine gitmek gerekir değil mi?

Yok dişi zayıflatıyor yok rengi gidiyor falan diyorlar anlamadım kafam karıştı da ama durdukça da diş taşı büyüyor diş etinde dr sıkıntılara neden oluyor.

Daha deneyimleyen tecrübeli ya da hekim arkadaşların görüşleri nedir bu konuda ?

tabii ki gitmek gerekir.
ilerde daha büyük sıkıntılara sebep olur. diş eti kanamasına yol açar. çürüklere zemin hazırlar. sonra ilerde dolgu gerekebilir bu yüzden. hatta diş çekimine kadar gidebilir. 6 ayda 1 temizletmek gerek. çünkü biz evde onlar gibi temizleyemiyoruz. hele çoğu insan diş ipi kullanmıyor zaten.

  • jelly bear  (26.12.22 10:48:22)
diş ipi kullanıyorsan diş taşı temizletmene gerek yok zaten taş olmuyor. istisnasız tüm hekimler diş taşı temizliğinin zararlı olduğunu söyledi. senede 1 yeterli gibi.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (26.12.22 11:24:08)
diş hekimleri yapıyor. çok basit bir işlem.

  • birmilyonunvarmi  (26.12.22 12:53:28)
Dis tasi temizligi her kosulda gerekli, disler icin ömür uzatan bi temizlik islemi, aksini iddia eden bir dis hekimi olabilecegini sanmiyorum. Varsa da kendisinden tibbi baska herhangi bir tavsiye almamanizi öneririm.

  • bosver nicki  (26.12.22 14:21:57)