Kaza sonrası kaskodan onay süresi

Ayın 18'inde kaza oldu, 19'unda özel servise aracı bıraktım ve aynı gün ikame araç geldi. Bugün ikame aracın süresi doluyor halen sigorta şirketinden onay çıkmamış, tamire başlayamıyorlar. Kaza tek taraflı, duvara çarptım, far ve çamurluk değişecek. 23'unde sigorta yetkilisi olay yerine falan gitti, servisi arayıp başlamayın demişler gitmeden önce. Bu kadar gecikme normal mi sizce? İlk xefa kaskodan yararlanıyorum.

Tek taraflı ve direkt duvara vurma olduğu için şüpheli olay falan diye incelemeye almış olabilirler, sigorta şirketini bir ara görüş derim.

  • roket adam  (26.12.22 10:46:42)
yıl sonu yoğunluğunu da dikkate alın. bence normal ama öncelikli olarak roket adamın dediği gibi incelemeye alınması daha muhtemel.

  • erty_ksk  (26.12.22 10:50:29)
''Kaza tek taraflı, duvara çarptım, far ve çamurluk değişecek''

Noktasına virgülüne kadar aynı süreci yaşadık, peder çarpmıştı.

bizim kaskonun verdiği ikame araç dandikti, süresi dolunca ekspertiz bitti, parça beklemeye başladık, servis parçaların geç geleceğini anlayınca mağdur etmemek için premium ikame araç verdi. iyi niyetten yaptı, yapmasa yapmazdı.

süreç malesef tedarik sürecinden dolayı uzuyor, kafanızda başka sebepler kurup huzursuz olmayın.

ortalama 2 hafta expertiz, 1,5 ay da servis sürdü.
  • onemoremile  (26.12.22 10:55:38)