İstanbul’da çay ve kahvenizi hangi suyla yapıyorsunuz?

Normal musluk suyu mu, brita tarzı arıtma mı, sabit arıtma cihazı suyu mu yoksa şişe/damacana suyu mu?

Biz normal musluk suyu kullanıyoruz. Mikroplar kaynayınca ölüyor tamam da, bunun kimyasalları, ağır metalleri vs. var…

Edit: "içme suyu" dediğiniz nedir? Damacana mı, şişe mi, arıtma mı? Açık yazarsanız sevinirim. Teşekkürler

musluk suyu kullaninca 1 haftaya kirec tabakasi cokuyor dibine. brita'dan geciriyorum, yine bisiler birikiyor ama 1-2 ayda anca.

  • hjarteblod  (25.12.22 21:35:27)
Artık bin liraya su arıtma sistemleri var. Ordan arıttıgım suyla yapıyorum

  • limonlu eksi  (25.12.22 21:36:47)
damacana. hatırladığım kadarıyla iski içme suyu dezenfeksiyonu için klor kullanıyordu. bu işlem de kanserojen bazı yan ürünler ortaya çıkarıyor. ondan dolayı şebeke suyu ya da filtrelenmiş şebeke suyunu çay/kahve için kullanmıyorum.

  • zgrydn  (25.12.22 21:37:00)
Yemek de dahil olmak üzere biz her şeyi hazır suyla yapıyoruz. Arıtma suların tadını eşim sevmiyor.

Ve tesadüf müdür, bilmem ne zaman evde musluk suyu kullanan arkadaslarimizin evine gitsek sonrasında midemiz bozuluyor. Bence kireç ve klor çok etkili.
  • fraise  (25.12.22 21:40:14)
musluk suyu.
bence tadında bir fark olmuyor.
zarar verdiğini de pek düşünmüyorum az tükettiğim için. bu arada azdan kastım günde 1 kupa çay ya da kahve.
  • asisamus  (25.12.22 21:49:31)
sadece içme suyu ile.

  • romario  (25.12.22 21:50:49)
Musluk suyuyla yapılmış olanın tadı daha güzel geliyor bana.

  • ruhen hastayim ben  (25.12.22 21:52:57)
Kahve icme suyu, cay musluk suyu

  • balpolen  (25.12.22 21:55:10)
Üstteki+1. Ama suyu önce dinlendiriyoruz.

  • prole  (25.12.22 22:22:44)
İçtiğim günde 1 bardak çay, o musluk suyuyla. Kahveyi içme suyuyla yapıyorum. Makinada yaptığım için suyun sertliği, kireç gibi detaylar makinanın bozulmaması için önemli, o yüzden damacana mutlaka.

  • mor oje  (25.12.22 22:31:12)
Damacana suyu su içmek dışında hiçbir amaçla kullanmıyorum. Dipte biriken kireç damacana su ile ne miktarda azalıyor bilmiyorum ama evet, çeşme suyunda öyle bir sorun var.

  • IncredibleMau  (25.12.22 23:07:24)
hamidiye ile

  • fakat  (26.12.22 03:22:54)