Hayatında ilk defa ikinci el araba alacağım

Evet. Hayatımda ilk defa 2. el araba alacağım. Dolayısıyla arabadan pek anlamıyorum. Ekspertiz her şeyi anlayabilir mi? İllaki yanımda arabadan anlayan birisi mi götürmem gerekir? Ne tavsiye edersiniz?

ekspertiz bütün sıkıntıları çıkarır da yanında biri olsa daha iyi olur. kaç parça boya var, satıcının anlattığı gibi mi boyalar. sırf bu yüzden ben de tanıdıktan aldım

  • gizemli dede  (25.12.22 20:55:51)
Yanınızda anlayan biri olması her şekilde önemli bence.

5-6 ay önce bu işin en iyilerinden olan Kocaeli Tarcanlar'da ekspertize gittik, araç verip araç alıcaz, bizim araç tertemiz, karşı aracı lifte kaldırınca egzozda deformasyon çıktı. Ekspertiz arkadaş iyi niyetle oturdu şöyle olabilir böyle olabilir onun anlatımına baksan almaktan vazgeçersin 100 ayrı ihtimal saydı. Tabii haliyle olabilecek tüm ihtimalleri sayıyor adam sonradan başına akmayalım diye.

Biraz inceleyince anladık ki tümsekten geçerken vb darbe almış biraz. Aldım gitti o zamandan beri de kullanıyorum sıkıntı yok. Yanımda bu işten iyi anlayan biri de vardı o da sıkıntılı bi durum olmadığını söylemişti zaten.

Yani böyle kafa karıştırabilecek durumlarda aydınlatabilecek birileri olursa yanınızda iyi olur.

Belki milyon para ödeyeceksiniz insan kendi biliyor dahi olsa bilen bi ağızdan destek de istiyor.
  • msb  (25.12.22 21:06:06)
İkinci el hiç almadım. Yazın bir ara ikinci ellere de bakmıştım. Ekspertizlere de çok güvenmiyorum diye anlatırken arkadaşım bir ekspertiz önerdi. Ben sonrasında sıfır aldım bayiden ama ekspertizi hala takip ediyorum instada. Eğer ikinci el alsam, bunların bir şubesine götürürüm, adamlar bayağı iyi şeyler yakalıyor. bir bakın isterseniz: www.instagram.com

  • mor oje  (25.12.22 22:33:01)