Mazda 3 mü Mazda 6 mı?

Yurtdışındayım. İkisi de otomatik. İkisi de 160 bin kilometrede. İkisi de benzinli. İkisi de en dolu modelleri.

aralarında fiyat farkı yok. mazda 3 klasik mazda 3 ama 6 olan station wagon. tek kafamı kurcalayan bu sw olan daha kaba gibi duruyor. tüketimleri de herhalde birbirine yakın.

bilginiz var mı konuyla ilgili?

Hangi yillar ve hangi motorlar?

  • logisticsmanager  (25.12.22 03:08:31)
oh şükür, dizel almak isteyen çıkmamış.

yalnız mazda 6 ayı gibi büyük arabadır, 2016 civarı vesaire ise. bence gerek yok o kadar büyük arabaya.

mazda 3 2016 ve üstü ise alınabilir. hb halleri daha güzel duruyor şahsi fikrime göre. iç tasarımı vesaire de çok güzel.

fakat skyactive motor hala satış sonrasında soru işareti.
  • rain when i die  (25.12.22 04:15:10)
mazda 6'yi gordunuz mu? sw mazda 6 buyuk bir arabadir. eger tek basiniza yasiyorsaniz gereksiz olabilir. daha cok aile arabasi gibi bir sey o. ama cekici gelmisse bilemem tabi.

  • antikadimag  (25.12.22 04:49:44)
2004 model 3 vardi bende 4 sene bindim. benzinli, 2.5L motor, otomatik.
guzel aracti yolda birakmadi, sattigimda 190bini devirmistim. gucu torku yerindedir, az yakar cok kacar.satmasi da zor degil, cunku albenisi var.

mazda 6 bana hep kaba ve gereksiz buyuk gelmistir, hele SW olanlari bence alinmaz satmasi zor olur.

ben olsam mazda 3 hatchback alirim, daha cok goze hitap ediyor.
mazdalarin genel olarak tek sikintisi pas, bulundugunuz yerde ki$ sert geciyorsa, tuzlama yapiliyorsa dikkat etmek lazim, camurluklar cabuk paslaniypr.
  • cooperr  (25.12.22 08:06:06)
yaş kaç, aile çocuk vs. var mı, hobileriniz neler?

tekseniz 6 çok büyük olabilir.

kamp vs. yapıyorsanız 6 olabilir

geniş aile varsa 6 olabilir

6nın motor daha büyüktür muhtemelen uzun yol yapacaksanız 6 olabilir

şehir içi daha çok işiniz varsa 3 olabilir..

daha yakışıklı genç içi olsun derseniz 3 olabilir.

değişir yani
  • gurur  (25.12.22 11:41:46)
Kullanım amacına göre seçmek mantıklı bence. mazda 6 özellikleri bakımından 3'ten daha üstün olacaktır elbet. Bir de sw ihtiyacın varsa tadından yenmez. bu arada hangi ülke ve fiyatları nasıl?

  • ucurulmamak umidiyle  (25.12.22 12:00:59)
ikisi de 2009 model. ikisi de 2 motor.

paramın yettiği araçlar bunlar ne yazık ki. ama 2009 mazda 3'ü öven sayısı da çok.

üç kişiyiz. kalabalık bir aile değiliz. aracı genelde uzun yolda kullanacağız. mazda 3 uzun yolda iyi midir acaba?
  • mstiteltr90  (25.12.22 13:15:16)
2009 mazda 3 sorunsuz çok iyi bir arabadır eğer düzgün kullanıldıysa temizse üzmez.

stationlık bir hayat tarzınız yoksa mazda 3.
  • AlsterWasser  (25.12.22 14:09:31)
Bu bilgilerle mazda 3.

  • logisticsmanager  (25.12.22 14:20:57)
mazda uzun yolda kesinlikle cok iyidir. 2009 modelini bilmiyorum ama sert suspansiyonlu, direksiyon tepkisi guzel olan aletler yapiyorlar. tam uzun yol arabasi hatta sehir kullanimina sert bile gelebilir yollar cok bozuksa.

  • antikadimag  (26.12.22 04:00:55)
Mazda 3 2011 var babamda, çok yakması dışında memnun.

Çok yakıyor çünkü otomatik araç ama 4 vitesli yapmışlar şanzımanı. Ama bi önceki seride yani 2009 modellerde 5 vites var o yüzden biraz daha az yakıyorlar.

Ben de sürüş zevki açısından baya seviyorum. Konforlu da.

Aynı şeyi arkası için pek söyleyemeyeğim. Biraz basık ve diz mesafesi kısa.

Not: Boy 1.90 ve kasa hatchback

Mazda 6 bi tık daha konforludur. Süspansiyonları 3 e göre çok sert değildir. İkisinde de aynı motor varsa mazda 6 hem daha az performanslı hem de daha çok yakacaktır. Ama genişlik, konfor ve bagaj önemliyse 6 tercih edin.

Değilse mazda 3 daha pratik bir araç. Uzun yol ve şehir içi deneyimledim güzeldi.

Sorun bakımından da baya 4 senedir bir şey çıkarmadı.
  • ananiyimioguz  (26.12.22 04:49:36 ~ 04:50:33)
Mazda 6 almanı tavsiye ederim, içi daha iyi, konfor çok daha üst, üst sınıf bir araba sonuçta, yol sesi mazda3 de biraz fazla, mazda6 cillop gibi.
skyactive motor demiş biri ama emin ol en sorunsuz motor. (2015 den beri mazda3 ü olan biri)

  • ravenudon  (26.12.22 09:39:19)