MR'a girecek bir insan nasıl telkin edilir? (ben refakatçiyim)

merhabalar,

annem pazartesi günü mr'a girecek. hayatında hiç girmemiş olabilir. ben de yanında gideceğim. çok panik olmasından endişe ediyorum. ben daha önce 6-7 kere girmişimdir o yüzden pek korkmam, sadece sıkılırım. annem panik olursa nasıl telkin edebilirim?

gözlerini kapasın girmeden ve hiç açmasın

  • cosmicgadin  (24.12.22 16:05:57)
cosmicgadin +1.
İstediği zaman çıkabileceğini bilmesi bence rahatlatabilir. Ama panikleyip çıkmaması için de MR için ülke genelinde insanların sıra beklediğini zamanın değerli olduğunu söylerseniz belki hassas bir noktaya temas etmiş olursunuz ve sabreder. Yaklaşık olarak da 3-5 dakika sürüyor. Dayanılabilir sanırım.

  • sparkle kiddle  (24.12.22 16:30:22)
önceden netten izlettirebilirsin ya da sesini dinlettirebilirsin. tabi ufak bir fikir benimki.

  • Trafalgar  (24.12.22 16:39:02)
Eger paniklerse ilacli MR da bir secenek. Bazen ne kadar telkin edilse de ise yaramayabiliyor.

  • chihirovekohaku  (24.12.22 16:57:49)
çok panik olmasından endişe eder tavrınız onun daha çok panik olmasına neden olacaktır, önce kendinizi sakinleştirin.

  • orpheus  (24.12.22 17:28:02)
Dar ve kapalı yerlere girme korkusu yoksa kulak tıkacı takabilir.. Sesi epey azaltıyor.

  • jepa  (24.12.22 18:01:02)
Endişenizi bulaştırmasanız yetecek gibi sanki.

Hiçbir şey söylemeyin. Mimik bile yapmayın.

Film gibi bir şey çekecekler işte.
  • Mirket  (24.12.22 19:58:34)
Video izlet. Youtube da vardir. Baska insanlari gorurse belki rahatlar.

  • Simrug  (25.12.22 00:06:24)
eğer konstrast madde ya ek ilaç verilmeyecekse rahatlatıcı bişiler isteyebilirsi doktorundan, basitinden antihistaminikler avil uykusunu getitir .

  • sorryru  (25.12.22 13:06:34)