Maçların yönetmenliği çok zor değil mi?

Futbol maçlarında mesela bir pozisyon oluyor. 3 saniye sonra tekrarı geliyor yavaşlatılmış şekilde. Anında nasıl yapıyorlar bunu aklım almıyor. Maçların yönetmenliği dizi film yönetmenliğinden daha zor değil mi ? Nasıl anında karar alıp onu uyguluyorlar ?

Maç yönetmenliği > canlı programlar > dizi film yönetmenliği

Diye düşünüyorum.

ya zor da yaptıkları hep aynı şey. bir süre sonra alışırsın. kaldı ki bein sportstakiler o kadar tırt ki bazen maç oynanıp neredeyse gol olacakken hala önceki gereksiz pozisyonu izliyorsun.

film yönetmenliği ile bunu kıyaslamam bile ki zaten kıyaslanacak bir noktaları var mı bilmiyorum. biri rutin işini yapan işçiyse biri baş mühendis falandır.
  • bohr atom modeli  (24.12.22 02:42:07 ~ 02:42:45)
en zor kısmı taraftarın psikolojik baskısı. yoksa olayın o kadar içindeyken çoğu pozisyonu bizden daha iyi görüyorlar. hatalar, problemler tabii ki oluyor, genel olarak çok stresli bir iş ama yapılıyor yani. dizi-film yönetmenliği muhtemelen çok daha baskılı, problemli bir iştir. çünkü maçta yanlış karar versen bile anana sövüp geçiyorlar, zaten özellikle bu ülkede kimse iyi hakemi övmeyi öğrenemedi, hep sövdüler. o yüzden çok sorun olacağını sanmam.

  • mark greg sputnik  (24.12.22 03:08:31)
Dersine biraz calisan, sakin bir ekiple cok rahat isler. Abartildigi kadar degil.

  • ahmet oturum cerezi  (24.12.22 05:29:03)