yurtdışı telefon

şu imei kaydettirme muhabbeti TR'de mi olmak zorunda?

yeni yıldan önce harçlar zamlanmadan yurtdışındaki arkadaşa telefon aldırsam, (ama yeni yıldan önce gelme ihtimali yok)

pasaportuma kaydettirsem (hakkım var)

telefon yurtdışındayken de bu işlemi tamamlayabiliyor muyum? birkaç ay sonra arkadaşım gelirken getirdiğinde güzel güzel kullanırım. olmaz mı!?

Pasaport kayıt hakkınız varsa arkadaşınız cihazı alsın ve size kutu arkasındaki imei numaralarını atsın. Siz de kayıt hakkınız aracılığıyla cihazın kaydını yapın sorun olmaz.

Cihaz ülkeye girdiğinde direk kayıtlı olmuş olur.
  • Dr_Stat  (23.12.22 15:18:14)
bir arkadaşım için yeni yaptım, bir sorun olmadı.

  • semyasa  (23.12.22 16:59:55)
e-devletten yaptım ben de. problem olmaz

  • mstiteltr90  (23.12.22 17:17:53)
Bir sorun olmaz. Bu konuda btk'yi arayip bilgi almistim, 2 gun once bu sekilde ablama telefon alip onun pasaportuna kayit ettirdik. Telefon yeni yilda gidecek turkiye'ye

  • fakyoras  (23.12.22 18:05:10 ~ 18:05:19)