evde kahve yapimi

drip coffee, french press sevmiyorum. full otomatik espresso makineleri de cok pahali. nedir bunun pratik ve uygun yolu?

Düz filtre kahve makinesi?

  • invictae  (22.12.22 21:15:36)
yok iste o da drip coffee oluyor.

  • antikadimag  (22.12.22 21:16:24)
Moka pot olabilir mi

  • ala09  (22.12.22 21:24:32)
Moka pot.

Veya full otomatik olmayan espresso makinesi. Her sefer kahve öğüt, portafiltreye bas, makineye tak, espressoyu al, sütü köpürt yapmaya üşenmezseniz bunu öneririm.
  • kibritsuyu  (22.12.22 21:38:59)
moka pot da zahmetli duruyor. acaba bu kapsullu makineler nasildir? dogru kahve tadi yakalanabiliyor mu?

yoksa tek yol yari otomatik bir espresso makinesi almak gibi duruyor.
  • antikadimag  (22.12.22 21:47:50)
yillardir kapsullu kullaniyorum gayet memnunum. dogru kahve icin kesin bir sey diyemem ama nespresso magazalarinda gidip tadim yapabilirsiniz

  • ala09  (22.12.22 22:53:23)
filtre kahve sevmiyorsanız espresso içeceksiniz demektir.

espresso için de full otomatik makine almayacaksanız ve en pratiği olsun istiyorsanız nespresso'nun ve tchibo'nun kapsullü makinesinden alabilirsiniz.

kapsüllü makinenin avantajı şu; hem 30 saniyede kahveniz hazır hem de evde kahve vardı, bayatladı derdiniz olmuyor. tabii ki 5 dakika önce çekilen kahve ile bir olmaz ama 10 gün evde açıkta beklemiş kahveden de iyidir.
  • la lykia  (22.12.22 23:19:32)
aeropress diye bi şey var ekşiciler çok övmüş. hatta espresso makinemi bıraktım diyenler var. alacaktım bi ara sonra french pressten yürümeye devam ettim.

  • bohr atom modeli  (22.12.22 23:31:26 ~ 23:31:51)
sevmediklerinizi değil de sevdiğinizi konuşalım. nasıl demlenmiş kahve seviyorsunuz? sütlü/sütsüz? dışarıda espresso mu tüketiyorsunuz? kapsül daha önce denediniz mi? vs vs.

  • sen de git sen de unut  (23.12.22 01:38:39)
@sen de git; espresso seviyorum, sutlu ve baska katki maddesi olmadan. pratik olmasini istiyorum bir de sabah afyonu patlatmak icin.

kapsul denemedim daha once ama sanirim en makulu o.
  • antikadimag  (23.12.22 02:26:09)
www.escobarista.com
bu ürünü ve bütçeye göre de bir el değirmeni almanızı öneririm. timemore c3 f/p. bütçeye göre 1zpresso jx pro ya da k serisi veya comandanteye geçiş yapılabilir ilerde. bütçeyi aşar derseniz nanopresso ve c3 de işinizi görür. değirmen şart ama. öğütümle oynayabilmeniz lazım.

moka pot tatmin etmez muhtemelen. çevrenizde kullanan varsa deneyebilirseniz deneyin ama espresso seven bünyeye işte bu dedirtmeyi bırakın idare ederim bile dedirtmez %90 :)
  • sen de git sen de unut  (23.12.22 02:42:17 ~ 03:36:37)
moka pot +1

italya'da her evde var. kahvesinin tadı espresso kadar keskin/sert değil ama işini görebilir. dene derim.
  • susannah delgado  (23.12.22 05:48:37)
moka potunu sev. onu koru.

moka pot bence müthiş bir alet. dağa git ateş yak yine kahve yaparsın.
  • alperz  (23.12.22 06:36:05)
Tchibonun en ufak kapsüllü olanlarından kullanıyoruz, bence şahane bişey ama şimdiki aklım olsa nespressonun kapsüllülerindrn alırdım, hee yerde çok fazla kapsül seçeneği oluyor. Tchibodaki sadece tchibo kapsüllerine uygun.

  • physcos physcos  (23.12.22 13:01:49)
kral aeropress bas. daha kolayi yok.

  • baldur2  (23.12.22 13:52:52)